:
:
Aizmirsu paroli  
 
 
 

Apraksts:

Par riigas kalniem..

Darbs:

Bastejkalns


Bastejkalns radīts pagājušā gadsimtā, kad nojaucot pilsētas nocietinājuma valni, viena bastiona vietā izveidoja Bastejkalnu. Sākotnēji no tā pavērās skats uz apkārtējām pilsētas ievērojamākajām vietām. Apstādījumus ierīkoja 19.gs. 80.g. dārzu mākslas meistara G.Kufalta vadībā.
Bastejkalnā, no kurienes tolaik varēja pārredzēt plašu apkārtni, 1887.g. pārbūvēja kafejnīcas paviljoniņu, kas kalna virsotnē tika uzbūvēts jau 1860.g.
1892.g. pār kanālu pie Bastejkalna uzbūvēja akmens tiltiņu gājējiem pēc inžiniera A.Agates projekta. Pa tilta asi uz Raiņa bulvāra pusi ierīkoja regulārus apstādījumus, ko veidoja piramidālo ozolu aleja, papildināta ar bukšu un rododendru grupām.
Kanālmalas apstādījumu ainavu jau pagājušā gadsimtā bagātinājuši gulbji. 1893.g. Bastejkalna piekājē pēc arh. H.Šēla projekta uzcēla gulbju mājiņu japāņu stilā. Diemžēl pašlaik šī mājiņa nav pietiekoši labi eksponēta.
1929.g. pie Bastejkalna tiltiņa regulāro apstādījumu daļā atklāja tēln. T.Zaļkalna veidoto pieminekli R.Blaumanim.
1951.g. no jauna ierīkoja Bastejkalnā atbalsta sienas no Saulkalnes dolomīta. 1963.g. tika ierīkots akmeņdārzs. 1974.g., lai novērstu nobrukumu un staigāšanu pa nogāzēm, tika izbūvēti atbalsta mūri, bet visu šo pārveidojumu rezultātā parka ainava ir zaudējusi daudz no sava pirmreizīguma.
Šobrīd Bastejkalns ir viena no iemīļotākajām satikšanās vietām Rīgā gan ziemu, gan vasaru.

Āgenskalns

Āgenskalns ir Rīgas pilsētas daļa Pārdaugavā starp Kalnciema ielu un Rīgas-Jūrmalas dzelzceļu.

Vēsture

Pirmā zināmā Āgenskalna un visas Pārdaugavas būve bija nocietinātās Māras dzirnavas, par ko ir ziņas vismaz no 1226.g. Rajona nosaukums cēlies 17.gs. no tiesneša Henriha fon Hāgena muižiņas, kam piederēja zemes no tagadējā Raņķa dambja līdz Kuldīgas ielai. Tolaik Āgenskalnā dzīvoja pārsvarā latviešu tirdzniecības palīgamatu locekļi un algādži. 1785.g. lielāko Āgenskalna daļu iekļāva Rīgas pilsētas Jelgavas priekšpilsētā, tas kļuva par vācu pilsoņu vasarnīcu rajonu un atpūtas vietu. 1794.g. pie Māras dīķa atklāja Altonas ārpilsētas izpriecu iestādi, kas devusi vārdu Altonavas ielām. 1812.g. bailēs no Napoleona karaspēka tuvošanās nojauca visas Āgenskalna ēkas.
1828.g. Rīgai pievienoja Āgenskalna dienviddaļu pie Mazās Nometņu un Mārupes ielas. 19.gs. vidū no Āgenskalna līča atklāja kuģīšu satiksmi ar labo Daugavas krastu. Līdz 1885.g. Āgenskalnā bija Rīgas garnizona vasaras nometnes, kas devušas vārdu Nometņu ielām. 1890.g. uzcelts bāreņu nams (tagad Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultāte), kas devis vārdu Bāriņu ielai. Kopš 1898.g. rajona centrā darbojas tirgus, tagadējā ēka uzbūvēta 1911.-24.g. 1910.g. atklāta 2.pilsētas slimnīca (tagad Paula Stradiņa Valsts klīniskā slimnīca).
1923.-24.g. tramvaja līnijas izbūves dēļ nojauktas Māras dzirnavas, kas 1902.g. bija pārgājušas uz tvaika dzinējspēku, taču Māras dīķis nav nolaists. 20.gs. 30.gados Āgenskalnu skāra Slokas ielas sākuma un Dzirciema-Melnsila ielas caurlauzuma izbūve. 1944.g. 19.septembra naktī bijušā Holma tekstilfabrikā Mazajā Nometņu ielā 16 pie Māras dīķa padomju aviācijas uzlidojumā gāja bojā vairāk nekā četrdesmit 16-17 gadu vecu latviešu jauniešu. Vācu okupācijas vara viņus bija pretlikumīgi iesaistījusi gaisa spēku palīgdienestā. Krievu okupācijas laikā vecu mitekļu un ierobežotas būvniecības dēļ Āgenskalns lielā mērā saglabāja savu veidolu un tika pārkrievots mazāk par vidusmēru.

Ģeogrāfija

Lielāko Āgenskalna daļu aizņem Āgenskalna kāpas. Daugavas ielejas nogāze gar Daugavgrīvas ielu, Aleksandra Grīna bulvāri un Hermaņa ielu norobežo tās no Uzvaras parka un Klīversalas Daugavas ielejā.
Caur Āgenskalnu tek Mārupīte, tajā pirms 1226.g. uzplūdināts Māras dīķis (platība 5ha, vidusmēra dziļums 2,3m, lielākais dziļums 3,5m). Zemāk līdz ietekai Āgenskalna līcī Mārupītes gultne regulēta.
Āgenskalnā ir vairāki dārzi un parki: Arkādijas dārzs, Jaunatnes dārzs, Mazais Arkādijas dārzs, Māras dārzs, Meteora dārzs, Uzvaras parks.
Salīdzinot ar Rīgas vidusmēru, Āgenskalnā ir augstāka temperatūra un nokrišņu daudzums, bet vēja ātrums aptuveni tāds pats. Rajonā var būt ievērojamas mikroklimata atšķirības, piemēram, asfalta, betona un bruģa klātajā Āgenskalna tirgus priekšlaukumā var būt vairākus grādus siltāks nekā netālā Arkādijas dārzā.

Pilsētbūvniecība un arhitektūra

Tagadējā Āgenskalna apbūve veidojusies kopš 1812.g., kad bailēs no Napoleona karaspēka tuvošanās nojauca visas toreizējās Āgenskalna ēkas. Atjaunošana notika bez plāna, un par to liecina haotisks ielu tīkls senākā apbūves daļā starp Nometņu un Eduarda Smiļģa
ielu. Tagad šī teritorija ir valsts nozīmes pilsētbūvniecības piemineklis. 1853.g. Āgenskalnā bija jau 2,5 reižu vairāk ēku nekā 1788.g: 294 pret 112. 19.gs. beigās radies tagadējais rajona centrs ap Āgenskalna tirgu. Īpatns arhitektūras paraugs ir 20.gs. 20.gados celtās rindu mājas gar Liepājas ielu. Krievu okupācijas laikā apbūvētas pēdējās atklātās kāpas starp Mazo Nometņu ielu un dzelzceļu un starp Liepājas un Mārupes ielu, kā arī Daugavas ielejas nogāze gar Aleksandra Grīna bulvāri.


Ievērojami objekti

• Āgenskalna tirgus - Nometņu ielā 64. Celts 1911.-14.g., arhitekts Reinholds Šmēlings, racionālais jūgendstils. Būvniecība pabeigta 1924.g.
• Dzelzceļa muzejs - Uzvaras bulvārī 2/4.
• Eduarda Smiļģa Teātra muzejs - E.Smiļģa (vēsturiski - Dārtas) ielā 37/39.
• Hartmaņa muižiņa - Kalnciema ielā 28/30. Celta 18.gs. beigās - 19.gs. 1.ceturksnī baroka un klasicisma stilā.
• Jāņa Akuratera muzejs - O.Vācieša ielā 6a.
• "Maritim Park Hotel Riga" viesnīca - Slokas ielā 1.
• Ojāra Vācieša muzejs - O.Vācieša ielā 19.
• Paula Stradiņa Valsts klīniskā slimnīca - Pilsoņu ielā 13. Celta 1908.-10.g. neogotikas stilā, arhitekts Reinholds Šmēlings.
• "Radisson SAS Daugava Hotel Riga" viesnīca - Kuģu ielā 24.
• Rīgas Zemgales priekšpilsētas izpilddirekcija - E.Smiļģa ielā 46.
• Uzvaras parks

Infrastruktūra

Āgenskalnu apvij Rīgas-Jūrmalas dzelzceļš ar Torņakalna un Zasulauka staciju, kā arī Torņakalna preču staciju.
Galvenās ielas ir Akmeņu, Bāriņu, Daugavgrīvas, Kalnciema, Liepājas, Mārupes, Melnsila, Mūkusalas, Nometņu, Ojāra Vācieša (vēsturiski - Altonavas), Raņķa dambis, Slokas, Uzvaras bulvāris, Valguma.
No 1954.g. līdz Zaķusalas televīzijas kompleksa uzcelšanai 1986.g. Rīgas televīzijas pārraides notika no nacionalizētā Igauņu biedrības īpašuma Nometņu ielā 62.
Āgenskalnā atrodas 2. un 46. pasta nodaļa.


Izglītība

Āgenskalnā izvietojušās vairākas augstskolas un skolas.

Augstskolas
• Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultāte;
• Rīgas Tehniskās universitātes Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte;
• Rīgas Starptautiskā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskola
Skolas
• 14.vakara vidusskola
• 34.arodvidusskolas filiāle
• 53.vidusskola
• 61.vidusskola
• Āgenskalna Valsts ģimnāzija
• Āgenskalna ģimnāzija
• Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskola
• Friča Brīvzemnieka pamatskola
• Horeogrāfijas vidusskola
• Rīgas Katoļu ģimnāzija
• Rīgas Valdorfskola

Grīziņkalns

Šī Latgales priekšpilsētas teritorija nosaukumu ieguvusi no tur tuvumā esošas 18.gs. Grīziņmuižas. Bet muiža, iespējams, savu vārdu ieguvusi no senā smilšu kāpu nosaukuma, kuras tautā sauca par grīziņām. Kā apdzīvots rajons veidojies samērā vēlu- tikai 19.gs., kad tur sāka apmesties uz dzīvi no laukiem ienākušie latviešu zemnieki.
Pirmā būve, kas parādījās Grīziņkalnā, bija 1901.gadā pēc Rīgas 700 gadu jubilejas izstādes slēgšanas pārvietotais dzērienu paviljons. To Šampētera alus brūža īpašnieks Fricis Šindlers pārvietoja no tā sauktās putnu pļavas pie Strēlnieku dārza. Tas arī savā būtībā Grīziņkalnam deva atspēriena punktu kā savdabīgai izklaides vietai. Grīziņkalna īpatnais terašu reljefs ļāva to izmantot vienlaikus visdažādākajām vajadzībām. Jau pašā sākumā tā teritorija sadalījās divās daļās: lejas jeb izpriecu daļā ar atrakcijām, deju laukumu un koncertzāli un augšējā – apstādījumu daļā.
Vienīgā no sendienu būvēm, kas saglabājusi savas aprises līdz mūsdienām, ir dārznieka māja. Tā celta 1903.gadā. Visas pārējās būves nodega Pirmā pasaules kara gados.
Pēc vētrainajiem 1905.gada notikumiem Grīziņkalna pakājē mājvietu rada slavenais «Apollo» teātris, kurā spēlēja aktieru ansamblis no 1905.gadā slēgtā jaunā teātra sastāva. «Apollo» teātris vēsturē ieiet no 1906.gada 1.janvāra. Grīziņkalna pakājē savas aktiergaitas sāka Tija Banga, Alfrēds Amtmanis–Briedītis, Mirdza Šmithene, Milda Brehmane–Štengele un citi.
Pēc Pirmā pasaules kara Grīziņkalna rūpīgi koptais spožums pabalējis un tas pārvērties teju vai džungļos.
Grīziņkalna vēsturē jauns posms sākās tikai 20.gs. 20.gadu sākumā. Parka atjaunošana tika veikta pēc Andreja Zeidaka izstrādātā projekta, to pilnībā pabeidza 1930.gadā. Tieši šajā laikā parks ieguva savu terasveidīgo plānojumu. Par centrālo dominanti kļuva lielās kāpnes, kas saglabājušās līdz mūsdienām. Savukārt terasēs, kur pirms Pirmā pasaules kara atradās izpriecu būves, ierīkoja rozāriju un bērnu rotaļu laukumu. Arī peldbaseinu un bradājamo baseinu. A.Zeidaks savulaik atzina, ka 1905.gada parks ir kļuvis par īpatnējāko atklāto dārzu Rīgā. Tā tas ir arī vēl mūsdienās.

Dzegužkalns

20. gs. sākumā par atklātu parku pārvērta arī Rīgas vienu no "augstākajiem" kalniem - Dzegužkalnu (24 m vjl.). Tas atrodas Iļģuciemā, starp Daugavgrīvas, Dzegužu, Embūtes ielu, pa gaisa līniju 2.9 km attālumā no Rīgas centra.
No vēstures avotiem uzzinām: Rīgas aplenkums 17 gs. izcnīcināja daļu no vecajām pilsētas kapsētām. To vietā radās jaunas, piemēram, Dzegužkalnā. Šejienes kapsētā pirmie apbedījumi ir jau kopš 17. gs.. Tā ir viena no vecākajām Pārdaugavā. 1907. gadā kapsētu slēdza.
Vientuļā, viņsaulei un dabai tuvā vieta, laikam, rosināja garīgas pārdomas. Dzegužkalns kļuva par reliģisko sektu saiešanas vietu. Sektanti par nevainības un miermīlības simbolu uzskatīja jēru. Iespējams, ka viņi piešķīra pauguram Jēru kalna vārdu. Nosaukums lietots apmēram no 1650. gada līdz 1700. gadam.Domājams, ka nosaukumu "Dzegužkalns" tas ieguvis no Dzegužu māju nosaukuma. Vācu valodā šo kalnu sauca par Jērukalnu (Lammerberg) un arī par Dzegužkalnu (Kuckucksbesberg). 1701. gadā Rīgas kartē šī vieta atzīmēta ar nosaukumu Jēru kalns jeb Avju kalns.
Tagadējais Dzegužkalns (toreizējais Jērukalns) bijis apaudzis ar skaistu priežu mežu un jau kopš 18. gadsimta beigām bijis ļoti iecienīta izbraukuma vieta. Kad pagājušā gadsimta beigās Iļģuciems kļuva par vienu no lielākajiem rūpniecības rajoniem, šīs atpūtas vietas popularitāte vēl vairāk pieauga. Tāpēc 1901. gadā pilsēta sāk iekārtot Dzegužkalna parku, tiek veidoti celiņi un paplašināti apstādījumi terasētajās kalna dienvidrietumu nogāzēs, uzbūvēts kafijas paviljons un estrāde, kur kareivju orķestris no netālajām kazarmām svētdienu vakaros sniedz brīvkoncertus. Parka labiekārtošanu nobeidz 1911. gadā.
30. gados parks tiek rekonstruēts: nostiprina celiņu segumu, iekārto betona kāpnes un parka terases papildina ar cirptiem dzīvžogiem un puķu stādījumiem. Pie galvenās ieejas pēc O. Tīlmaņa projrkta sāk veidot amfiteātri 2000 skatītājiem ar modernu transformējamu estrādi. Projekts gan netiek realizēts, taču iecerētās estrādes vietā tiek uzcelta pagaidu "gliemežnīca". 1924. gadā parkā atļāva uzstādīt karuseli.
Dzegužkalna parkā, tā pat kā citos Rīgas parkos, izmantoti gan ainavu, gan regulârâ dārza kompozīcijas paņēmieni.


Čiekurkalns

Čiekurkalnā valda īpaša vecās priekšpilsētas noskaņa. Vairums iedzīvotāju cits citu pazīst, bieži sveicina. Nosaukumu šai vietai devušas čiekuriem bagātās priedes, kas gan saglabājušās tikai tuvumā esošajos kapos un armijas kazarmās. Senāk šeit atradusies D.Šreienam piederošā Šreinbušas muiža. 1870. gadā muižas īpašnieks sāka izpārdot savu zemi apbūvei un Čiekurkalnā sāka veidoties ciemats, kas pilsētas teritorijā iekļauts 1924. gadā.


Torņkalns

Kādreizējais novērošanas tornis, tā sauktais Sarkanais tornis (minēts jau 1483. gadā), kas līdz 17. gs. atradies veco Jelgavas un Bauskas ceļu sākumā līdzās Daugavas pārceltuvei, devis nosaukumu plašam Pārdaugavas rajonam Torņkalnam, kas aptver teritoriju starp Daugavu, Jelgavas dzelzceļa līniju, Graudu un Skaistkalnes ielu. Jau 17. gs. tagadējā Torņkalna robežās bijuši divi lieli latviešu ciemi – t.s. Zeme - pie torņa tagadējās Jelgavas ielas sākumā un Pusāķu ciems gar tagadējo Vēja ielu. Daļa Torņkalna teritorijas Daugavas pusē iekļauta Rīgas policijas novada robežās 1786. gadā. 1828. gadā Rīgas pilsētai ( Jelgavas priekšpilsētai) pievienoja arī Torņkalna daļu līdz tagadējai Robežu ielai. Torņkalna ielu tīkls veidojies ap senajiem Bauskas un Jelgavas ceļiem (aptuveni tagadējās Bauskas, Jelgavas ielas). Līdz mūsu dienām daļēji saglabājies 19. gs. šķērsielu tīkls pie Vēja ielas. 19. gs. otrajā pusē Torņkalnā izveidojās vairāki rūpnieciskās apbūves rajoni (pie Jelgavas ielas, tagadējās Vienības gatves sākumdaļā, Vēja un Bauskas ielas rajonā), jau darbojās vairākas kokzāģētavas gar Kīleveina grāvi. Pēc otrā pasaules kara neliels daudzstāvu dzīvojamo namu rajons Torņkalna robežās izveidojies tikai Saulkalnes un Valdeķu ielas rajonā.


Komentāri

The Assignments 55
essay typer essay writers essay typer https://essaywriter.us.com - essay typer


Online Loan 1 4
payday loan no faxing payday loan payday loan faxless payday loan


Payday 1 10
online loans direct deposit payday loan payday loan payday loans no fax


Homework Online 1 13
admission essay writing service essay writing services essay writing service online paper writer


Online Loans 1 15
loans bad credit personal loans with no credit loans for bad credit credit check


Essay Write 2 8
writing my paper help me write write my paper for me affordable essay writing service


Loans 2 11
online loan approval real payday loans online online loan payday loans online instant approval


Write An Essay 2 22
argument essay an argumentative essay argument essay an argumentative essay


Buy Custom Essays 4 10
research paper research essay buy essay research paper


Quick Loan 5 3
faxless payday loans loans poor credit payday loans no fax no faxing payday loan


Money Loan 5 21
installment loans installment loans for bad credit bad credit installment loans guaranteed installment loans no credit


A Payday Loan 7 22
loans online instant loans online loan loan


Buying Essay 8 1
writing my essay for me essay writing service essay writing essay writing service


JaneFlina 8 14
car insurance quotes texas car insurance quotes texas car insurance quotes california auto insurance quotes


Quick Loan 9 7
loan easiest payday loan to get get a loan payday loan


nationwide 11
auto insurance quotes texas progressive auto insurance quote car insurance quotes cheap car insurance quotes


Good Homework Music 12 1
need homework help college essays buy dissertation online https://collegeessays.us.com - write my research paper


Photo Assignment 12 16
college essay buy essays college essays college essays


Payday 15 4
payday loans online direct lender loans payday loan get a loan


Loans Online 15 8
loan payday loan short term payday loan cash loan


JamesFlina 16 8
payday loans with no credit check online payday loans for bad credit the best online payday loans the best online payday loans webcam slut webcam slut chat porn webcam slut college essays buy essays buy essays dissertation abstracts international online payday lenders direct direct payday loan lenders payday lenders direct payday loan direct lenders


car insurance online 18 20
auto insurance quotes cheap liability insurance in texas auto insurance quotes auto insurance quotes california


Essays Writing 19 21
essay writing argumentative essay research paper heading university essay help


Quick Loans 21 2
loan online payday loan instant approval emergency loan no credit check loan


JaneFlina 22 9
advance cash payday loan cash advance payday advance loans with no credit check


insurance 25 1
general auto insurance quotes online auto insurance quotes auto insurance quotes car insurance quotes


Online Loans 25 4
payday the best online payday loans payday payday


auto ins 26 4
car insurance quotes cheap auto insurance cheap car insurance quotes car insurance


A Payday Loan 27 5
payday payday payday loan payday loans


car insurance prices 28 3
compare auto insurance michigan auto insurance compare car insurance rates compare car insurance


JamesFlina 1 3
research paper proposal best website for essay writing research paper proposal research essay payday loan no credit check instant online payday loan direct payday lenders instant online payday loan essay writing custom research paper writers introduction essay help essay writing cam sites cam sites cam sites milf show research writing mla research paper help with finance homework research writing buy essays online do my math problem buy essays online college essays money loan money loan quick loans 100 approval a payday loan


JoeFlina 1 3
short term loans guarantor loans personal loan with bad credit short term loans online


PamFlina 1 4
help write essay best essay writing service write essay for me buy admission essay online essay uk dissertation writers buy an essay buy an essay writing a historical research paper outlining research paper critical essay critical essay payday cash advance loan payday advance loans small online payday loans payday advance loans cash advance loan fast payday loans direct payday lenders fast payday loans paper writing paper writing essay writing homework help romans


JamesFlina 1 5
pay for math homework research essay research essay chinese homework help instant payday loans guaranteed payday loans payday loans guaranteed payday loans assignment helpers solve my math online essay solve my math fast payday loans online loans easy loans spotloan adult webcams webcam pussy free adult web cam free adult cam chat emergency loans no credit check payday loans online direct lenders same day payday loans online same day payday loans online


JamesFlina 1 11
apply for personal loan guaranteed loans short term payday https://shorttermloans.us.com - payday loans online no credit check instant approval


A Payday Loan 1 11
cash advance loan best payday loan online advance cash payday loan payday faxless fast cash loan


Loan 1 12
online payday loans direct lenders payday quick loans payday loans for bad credit


Online Loans 1 16
cash advance lenders cash advance lenders payday advance cash advance


Online Loan 1 18
payday loans no credit checks short term loan lenders short term loans for bad credit short term loans no credit check


Money Loan 1 19
loan quick personal loans quick fast loans no credit check quick loan shop


Getting A Loan 1 20
long term personal loans payday loans bad credit direct lenders compare personal loan interest rates personal loans bad credit ok


PamFlina 1 24
hot webcam girls wife webcam girls live cam webcam pussy research papers research papers school papers research paper heading instant payday loans advance payday loans online small payday loans instant payday loans payday loans direct lender direct payday loans payday loans direct lender payday loans online direct lender payday loans online direct lender direct lender loans get a loan direct lender loans research essay statistics homework helper write my dissertation research paper heading help with math homework algebra college essay college essay prompts college essay help


PamFlina 1 30
easy online payday loans easy online payday loans easy online payday loans easy payday loans money loan payday loan direct lender online payday lenders payday loan direct lender college essay prompts college essay prompts homework help alabama college essay prompts direct lender loans direct lender loans direct lender loans no credit check loan payday loans direct lenders payday loans direct lenders only online payday loans direct lenders payday loans direct lenders only cash til payday loan online payday advance loan direct payday lenders online online payday advance loan custom essay writing essay writing service writing my essay essay writing service loan cash quick loans no credit check best cash loans online loan cash loans online instant approval easy approval payday loans online payday loan instant approval online payday loans instant approval


Payday Loans Online 2 1
long term personal loans for bad credit personal loans for bad credit personal loans bad credit secured personal loan rates


JoeFlina 2 3
assignment essay help college essay write college essay help with my essay


Payday Loan Online 2 6
get a loan short payday loans short term loan lenders short term payday loans


Loan Cash 2 8
cash advances for bad credit payday loans bad credit online personal loans with bad credit personal loans for bad credit


Bad Credit 2 9
signature loans no credit check best bad credit loans short term cash loans short term loans online


JamesFlina 2 10
website to write essays write my essay custom essay writing https://writemyessay.us.com - write my essay


JamesFlina 2 10
online payday advance loan online payday loan instant approval online payday loans instant approval speedy cash writing a research paper in political science custom essay custom essay essay help write my paper for me help with biology homework how to write a term paper write my paper for me payday advance loan advance cash payday loan no credit check lenders only advance cash payday loan porn show web cam adult lesbian show lesbian show online payday loans instant approval no credit check emergency loans same day payday loans online same day payday loans online free cam porn free porn cams porn cam sites free porn cams writing a paper writing a paper writing a paper paper writing best payday loan best payday loan short term payday loan best payday loan


Payday Express 2 15
quick cash loans fast loans quick cash loans in tennessee loans quick cash


Payday Loan Online 2 17
best short term loans payday loans wichita ks payday loans with bad credit loans today


Loans Online 3 2
online payday loans no credit check online payday loans trusted payday loans online instant payday loans online direct lenders


JamesFlina 3 3
as explained here More about the author payday loans online resource


JamesFlina 3 5
direct lenders for bad credit loans online payday loans online https://onlineloans.us.com/ - payday loans online


Paydayloan 3 9
online payday loans direct lenders payday loans online best payday loans online payday loans online no credit check direct lender


Money Loan 3 11
payday loans online direct lenders payday loans online Related Site no credit check payday loans online


JohnFlina 3 30
https://paydayloans.us.org/ - payday loans


Jamesziday 4 1
payday loans


Jamesziday 4 2
payday loans


Jamesziday 4 3
payday loans online


Mikeskype 4 4
payday loans for bad credit buy essay online


AaronTof 4 4
additional info cheap wellbutrin buy sildenafil online


Michaelaxiog 4 5
cialis antabuse medicine


Mikeskype 4 6
payday loans online


Bennyinget 4 6
buy cialis cialis over the counter BUY CIALIS ONLINE Buy Cialis buy cialis online


Mikeskype 4 8
custom essays payday loans online


BrettKem 4 23
wh0cd104391 look at this


Michaelaxiog 6 1
wh0cd143877 sildenafil cephalexin 500


Michaelaxiog 6 16
wh0cd22553 buy strattera toradol