:
:
Aizmirsu paroli  
 
 
 

Apraksts:

streelnieku bataljoni u.t.t

Darbs:

Pirmais pasaules karš, pazīstams arī kā Lielais Karš, Nāciju karš un Karš, kas izbeigs visus karus, bija vispasaules konflikts, kas ilga no 1914. līdz 1918. gadam. Karš notika starp Sabiedrotajiem Antantes vadībā vienā pusē un Centrālajām lielvalstīm otrā pusē.
Neviens cits iepriekšējais konflikts nebija mobilizējis tik daudz karavīru, vai ir saturējis tik daudz cīņu uz karalauka. Kad karš beidzās, tas kļuva par otru asiņaināko cīņu cilvēces vēsturē (aiz Taipinu sacelšanās), kaut arī tas tika pārspēts jau pēc vienas paaudzes - Otrajā pasaules karā. Pirmais karš, kur primārais ir valsts nacionālās intereses, nevis dinastiskas intereses, un kura sākšanu atbalstīja visu iesaistīto valstu sabiedrība.
Tam raksturīgs pozīciju karš Rietumu frontē, kur karavīri tika ieslodzīti ierakumos aizsardzības taktikas dēļ. Vairāk nekā 9 miljoni mira uz karalauka un gandrīz tik pat mājas frontēs aiz nepietiekamās barības, genocīda un slimībām. Starp citiem vērā ņemamiem notikumiem, tika uzsākta pirmā masīva bumbu izmešana no gaisa un viena no gadsimta pirmajām liela apmēra civiliedzīvotāju masveida slepkavošanām kā viens no modernās karošanas aspektiem. Strauji attīstījās jaunu un iznīcinošu ieroču izmantošana - sāka lietot tankus, lidmašīnas, ložmetējus un ķīmiskos ieročus.
Latvijas teritorija 20. gadsimta sākumā atradās Krievijas pakļautībā, taču latviešu tauta bija pret Krievijas carisko iekārtu.
1914. gada 19. jūlijā (1. augustā) Vācija pieteica karu Krievijai. Pamazām karā iesaistījās aizvien vairāk valstu. Latvija kara postu izjuta jau pašā tā sākumā. Latviešu puišus un vīrus steidzami mobilizēja. Pēc cariskās Krievijas armijas neveiksmēm kaujās pie Tanenbergas un Augustovas, vācu armija attīstīja sekmīgus uzbrukumus uz Kurzemi un Zemgali. 1915. gada jūlijā sākās Rīgas iestāžu un fabriku evakuācija uz Krieviju. Kurzemes iedzīvotāji bija spiesti doties bēgļu gaitās uz Krieviju. Kopējais bēgļu skaits (vēlāk arī no Rīgas) tiek lēsts no 800 000 līdz 1 miljonam. Bēgļu stāvoklis bija grūts. Latviešu inteliģence veidoja bēgļu komitejas. Kopā tādu bija ap 260. Vēlāk Viļa Olava vadībā izveidojās Latviešu bēgļu apgādāšanas Centrālkomiteja.
Frontes līnija virzījās pa Daugavu, bet ap Rīgu meta loku Baldone-Olaine-Tukums. Veidojās doma par latviešu nacionālās armijas dibināšanu. Cars šādu vienību veidošanos negribēja pieļaut (latvieši bija vieni no dumpīgākajiem 1905. gada revolūcijas laikā), taču stāvoklis frontē spieda meklēt jebkādus līdzekļus ienaidnieka apturēšanai. Rezultātā pēc IV Valsts Domes deputātu J.Goldmaņa un J.Zālīša lūgumiem tika izveidoti 8 strēlnieku bataljoni. Latviešu tauta atbalstīja bataljonu izveidi, ziedojot 21000 rubļu. Daudzi latvieši tautas nākotnes ieceres saistīja ar strēlniekiem.
Pirmās strēlnieku kaujas notika 1915. gada 3. oktobrī. 1916. gadā ar latviešu strēlnieku piedalīšanos tika veikta ofensīva Panevežas-Bauskas virzienā. Cariskā armija ieņēma un noturēja Nāves salu. Latviešu strēlnieki pierādīja sevi kā drosmīgus un prasmīgus kaujiniekus
1916. gadā strēlnieku bataljonus pārveidoja par pulkiem. 1917. gada janvārī 8 pulkos ir 19 000 strēlnieku.
Vēl 1916. gadā notika plašs uzbrukums 29 verstis (aptuveni 50 km) platam frontes sektoram no Babītes ezera līdz Olainei t.s. Tīreļpurvam. 23. decembrī sākās “Ziemassvētku kaujas”, kas ilga veselu mēnesi. 7. Bauskas un 8. Valmieras pulks pārrāva vācu nocietinājumus un nodrošināja uzbrukuma iespējas 12. armijas spēkiem. Vāciešiem tika atņemts stratēģiski svarīgs punkts – Ložmetējkalns. Taču cara ģenerāļu nemākulības dēļ 12. armija neizmantoja izcīnīto pārrāvumu, kā rezultātā vācieši saņēmuši papildspēkus un apšaujot ap 8000 karavīru (40% strēlnieku sastāva), atguva zaudētās pozīcijas. Krievu armija atkāpjoties no Rīgas 1917.g. septembrī saspridzināja Dzelzs tilta trīs vidējos posmus, saspridzināja arī jaunuzbūvēto dzelzceļa tiltu, iegāžot upē divas tilta kopnes. 1917.g. 2.septembrī vācu artilērija sāk Rīgas apšaudi. Lai nenokļūtu vācu karaspēka ielenkumā cariskās armijas vadība deva pavēli atkāpties no Rīgas bez kaujas. Tādējādi pilsēta tiek pasargāta no ievērojamiem postījumiem.
Datums 1918. gada 18. novembris - 1920. gada 11. augusts

Vieta Latvija

Iznākums Miera līguma noslēgšana starp Latviju un Padomju Krieviju 1920. gada 11. augustā.

Iegansts Latvijas Republikas proklamēšana 1918. gada 18. novembrī.

Brīvības cīņas
1. Pasaules kara laikā valstis, kas vairāku gadsimtu laikā
bija noteikušas Eiropas likteņus - Vācija, Francija, Krievija - bija stipri novājinātas, bet Austroungārijas impērija sabruka pilnībā. Rezultātā Centrālajā un Austrumeiropā bija izveidojies politiskās varas vakuums. Ieilgušais karš liecināja par Eiropas monarhistiskās sistēmas nespēju atrisināt samilzušās starptautiskās un nacionālās sociālās un politiskās problēmas un nodrošināt tālāko attīstības progresu. Bija nepieciešams meklēt un ieviest jaunu pasaules kārtību, kas balstītos uz kādiem citiem principiem. Par tādiem stihiski kļuva demokrātijas un nacionālas valsts idejas, kuras sakņojās vēl Eiropas Apgaismībā un nu tika arvien aktīvāk sāka sludinātas, un ar lielāku vai mazāku tautas masu atbalstu tās īstenoja praksē gan mērenas, gan radikālas politiskās partijas. Tā kara laikā tika izveidotas jaunas nacionālas valstis, kā Somija, Čehoslovākija, Dienvidslāvija, Igaunija, Latvija, Lietuva un Polija, bet Krievijā un Vācijā revolūcijas sagrāva valdošās monarhijas. Latvijas neatkarība tika pasludināta 1918.g. 18.novembrī.
Ņemot vērā tā laika vēsturiskos notikumus kopējā Eiropas kontekstā, lielākā daļa vēsturnieku par pilnīgi nepamatotiem uzskata joprojām dzirdamos apgalvojumus, ka Latvijas neatkarības pasludināšana it kā neesot bijusi leģitīma, tas esot bijis valsts apvērsums un varas uzurpēšana. Tieši otrādi, neatkarības pasludināšanas akts un demokrātiskas valsts izveidošana pilnībā atbilst tautas pašnoteikšanās tiesībām, ko monarhiju un diktatūru atbalstītāji noliedz.
Līdz ar Latvijas neatkarības pasludināšanu tika izveidota pagaidu valdība K.Ulmaņa vadībā. Taču reālā vara Latvijā vēl aizvien piederēja vācu okupācijas iestādēm, Latvijā atradās arī vācu karaspēks. Novembra otrajā pusē Baltijai sāka tuvoties arī Padomju Krievijas karaspēks, kurš sasniedza Latvijas teritoriju decembra sākumā. Līdz ar to sākās Latvijas brīvības cīņas. Tā kā Latvijas valdība nebija paspējusi izveidot kaujas spējīgu armiju, boļševiki ātri ieņēma gandrīz visu Latvijas teritoriju izņemot Liepājas, Grobiņas un Aizputes apriņķus. Latvijā sāka valdīt P.Stučkas valdība, kas pārstāvēja ar Padomju Krievijas atbalstu 1918. gada decembrī izveidoto Latvijas Sociālistisko Padomju Republiku.
Vācu armijas pavēlniecība sava ģenerāļa Rīdigera fon der Golca vadībā cerēja izveidot Latvijā baltvācu valsti. Tādēļ 1919.g. aprīlī tā organizēja apvērsumu, kura rezultātā izveidoja sev paklausīgu valdību ar latviešu mācītāju un rakstnieku A.Niedru priekšgalā, bet sastāvošu galvenokārt no vāciešiem. Viss, ko šajā situācijā spēja K.Ulmaņa valdība - tā paspēja patverties uz angļu kuģa "Saratov" Liepājas ostā.
Vācu karaspēks ar baltvāciešu landesvēra un Latvijas armijas palīdzību pamazām sāka atkarot boļševiku ieņemtās teritorijas un maijā ieņēma Rīgu. Tālākā vācu virzība notika Vidzemes virzienā pret K.Ulmaņa valdībai lojālo Ziemeļlatvijas armiju, kura darbojās Igaunijas karaspēka sastāvā un, kura bija atkarojusi lieliniekiem Ziemeļvidzemi un tikko ieņēmusi Cēsis. Pēc sīvām kaujām 19.-23.jūnijā igauņiem un latviešiem izdevās uzvarēt vāciešus un piespiest atkāpties Rīgas virzienā. Ar sabiedroto valstu starpniecību tika parakstīts Strazdumuižas pamiers, saskaņā ar kuru Vācijas karaspēkam bija jāpamet Latvija, landesvērs tika nosūtīts uz Latgales fronti cīņai ar boļševikiem, bet A.Niedras valdība beidza pastāvēt un K.Ulmaņa valdība varēja atgriezties Rīgā.
Tomēr vācu armijas pavēlniecība vēl aizvien nebija atteikusies no saviem mērķiem un 1919.gada rudenī vācu karaspēks tika formāli iekļauts krievu pulkveža Bermonta-Avalova Rietumkrievijas armijā, kura sastāvēja no Vācijā savervētiem krievu gūstekņiem. Oktobra sākumā Bermonta armija no Jelgavas devās uzbrukumā Rīgai, tomēr spēja ieņemt tikai Pārdaugavu. Novembra sākumā ar sabiedroto karakuģu atbalstu latviešiem izdevās atkarot Bolderāju, vēlāk visu Pārdaugavu un padzīt Bermonta karaspēku no Latvijas.
Līdz 1920.gada janvāra beigām Latvijas Republikas armijai izdevās padzīt arī boļševikus no Latgales un līdz ar to brīvības cīņas bija noslēgušās. 1920.gada 11.augustā tika parakstīts miera līgums ar Padomju Krieviju, kur saskaņā ar 2.pantu “Krievija bez ierunām atzīst Latvijas valsts neatkarību, patstāvību un suverenitāti un labprātīgi un uz mūžīgiem laikiem atsakās no visām suverēnām tiesībām, kuras piederēja Krievijai attiecībā uz Latvijas tautu un zemi...”.


Brīvības cīņu hronoloģija 1918
• 11. novembris: Vācija noslēdz mieru ar Antantes valstīm, oficiāli beidzas Pirmais pasaules karš; Padomju Krievija lauž Brestļitovskas līgumu un dodas uzbrukumā Vācijas spēkiem. Lielbritānija atzīst Latvijas valstisko neatkarību de facto.
• 17. novembris: apvienojas Latviešu Pagaidu Nacionālā padome un demokrātiskais bloks, izveidojot Latvijas Tautas padomi. Par Tautas padomes priekšsēdētāju kļūst Jānis Čakste, bet par Pagaidu valdības Ministru prezidentu - Kārlis Ulmanis.
• 18. novembris: Rīgā tiek proklamēta Latvijas Republika.
• 1. decembris: Sarkanā armija ienāk Latvijas teritorijā.
• 4. decembris: Krievijā tiek izveidota Latvijas padomju valdība ar Pēteri Stučku priekšgalā.
1919
• 5. janvāris: Izveidots Latviešu atsevišķais bataljons, ko komandē Oskars Kalpaks, pagaidu valdība atkāpjas un Jelgavas uz Liepāju.
• 31. janvāris: Padomju spēki ir iekarojuši praktiski visu Latviju, Latvijas Republikas valdība un vācu spēki kontrolē tikai nelielu apgabalu ap Liepāju.
• 3. marts: Sākas Vācijas un Latvijas Republikas pretuzbrukums Latvijas SPR spēkiem.
• 6. marts: Nejaušā apšaudē ar vācu spēkiem krīt pirmais LR armijas virspavēlnieks Oskars Kalpaks. Viņā vietā stājas Jānis Balodis.
• 10. marts: Tiek atbrīvota Saldus pilsēta.
• 21. marts: Latviešu atevišķo bataljonu pārformē par brigādi.
• 16. aprīlis: Vācieši organizē apvērsumu Liepājā, Ulmaņa pagaidu valdība patveras uz kuģa Saratova.
• 22. maijs: Vācijas spēki ieņem Rīgu.
• 23. maijs: Rīgā iesoļo Latviešu atsevišķā brigāde.
• 3. jūnijs: Vācu spēki sasniedz Cēsis.
• 6. jūnijs: sākās Cēsu kaujas, kuras ilgst līdz 3. jūlijam. Pret vācu karaspēku cīnās igauņu armija un Ziemeļlatvijas brigāde.
• 22. jūnijs: Igaunijas armija kopā ar Ziemeļlatvijas brigādi Cēsu kaujās sakauj vācu spēkus.
• 3. jūlijs: Strazdumuižas pamiera noslēgšana.
• 6. jūlijs: Rīgā ienāk Ziemeļlatvijas brigāde Jorģa Zemitāna vadībā.
• 5. oktobris: Vācijas misija slepeni atstāj Rīgu un pārceļas uz Jelgavu, tiek gatavots bermontiešu uzbrukums Rīgai.
• 8. oktobris: Bermontieši sāk uzbrukumu Rīgai un drīz vien ieņem Pārdaugavu.
• 3. novembris: Latvijas Republikas armija dodas pretuzbrukumā bermontiešu spēkiem.
• 11. novembris: LR armija atbrīvo Rīgu no bermontiešiem.
• 22. novembris: Lietuvas armija pie Radvilišķiem sakauj bermontiešu karaspēka paliekas.
• 1. decembris: Latvija ir pilnībā atbrīvota no bermontiešu karaspēka.
1920
• 3. janvāris: Sākas Latvijas un Polijas karaspēka ofensīva pret boļševikiem Latgalē. Latviešu un poļu vienotais karaspēks ieņem Daugavpili.
• 13. janvāris: Par savas darbības izbeigšanu paziņo Pētera Stučkas vadītā Latvijas SPR valdība.
• 1. februāris: Latvija noslēdz pamieru ar Padomju Krieviju.
• 17. - 18. aprīlis: Satversmes sapulces vēlēšanas.
• 1. maijs: Satversmes sapulces 1. sēde.
• 15. jūlijs: Tiek noslēgts pagaidu miera līgums starp Latvijas Republiku un Vāciju.
• 11. augusts: Noslēgts Latvijas-Krievijas miera līgums.
I pasaules kara sekas
• Kara laikā gāja bojā aptuveni 8,6 miljoni kareivju un aptuveni 6,5 miljoni civiliedzīvotāju.
• Karš likvidēja Vīnes kongresa iedibinātās starpvalstu attiecības un robežas Eiropā. Sabruka četras impērijas: Vācijas impērija, Austroungārijas impērija, Osmaņu impērija un Krievijas impērija, to četras valdnieku dinastijas - Hohencollernu dinastija, Hābsburgu dinastija, Osmaņu dinastija un Romanovu dinastija.
• Nespēja efektīvi cīnīties ar kara postījumu sekām noveda pie plašas autoritārisma izplatības Eiropā - tas lika parādīties fašismam Itālijā, nacismam Vācijā un 2. Pasaules karam tikai vienu paaudzi vēlāk. Karš kļuva par Boļševiku revolūcijas katalizatoru Krievijā, kura iedvesmos nākamās komunisma revolūcijas pat tik atšķirīgās valstīs kā Ķīna un Kuba, un liks pamatus Aukstajam karam starp PSRS un Savienotajām Valstīm. Austrumos Osmaņu impērijas sabrukums lika pamatus modernai demokrātiskai valstij - Turcijai. Centrālajā Eiropā dzima jaunas valstis - Čehoslovākija, Dienvidslāvija, Latvija, Lietuva, Igaunija u.c. Atkal tika atjaunota Polija.
• Franču un Britu impērijas spēku aktivitātes Tuvajos Austrumos pēc Osmaņu impērijas sabrukuma liks pamatus mūsdienu konfliktu zonai Tuvajos Austrumos.

Komentāri

CharlesNen 11
wh0cd111339 zocor amoxicillin discover more here


Alfredavale 1 39
wh0cd433860 cefadroxil bupropion hcl


CharlesNen 15 56
wh0cd433867 actos imitrex zaditor ponstel


TracyFet 19 54
wh0cd696183 viagra 100mg pills Acyclovir 800mg buy rimonabant


Alfredavale 21 45
wh0cd535954 viagra 50mg furosemide generic


CharlesNen 1 2
wh0cd976817 clonidine vermox generic cymbalta 60 mg indocin acyclovir compazine over the counter prednisolone online levlen


CharlesNen 1 12
wh0cd960570 clonidine order phenergan online get more information periactin zyprexa apcalis


Michaelaxiog 1 12
wh0cd430913 generic levothroid digoxin bradycardia trimox ilosone innopran xl pulmicort


Kennethbab 1 15
wh0cd462481 Viagra Online neurontin online buy revia


Alfredavale 1 21
wh0cd152354 buy elimite valtrex generic cost Amoxil


AaronTof 2 3
wh0cd34915 buy inderal


Alfredavale 2 7
wh0cd768769 Cialis Synthroid Tablets levaquin online azithromycin with no prescription


Alfredavale 12 7
wh0cd401395 tetracycline cialis generic


CharlesNen 12 22
wh0cd666671 tadacip online Lasix atorvastatin cialis online


AaronTof 13
wh0cd504391 homepage atenolol 50 mg tablets aleve toprol xl


Bennyinget 13 1
wh0cd842243 benicar provera pills buy atenolol diflucan over the counter buy tenormin more about the author buy lipitor tretinoin cream 025


Alfredavale 13 16
wh0cd107505 sildenafil citrate


TracyFet 13 19
wh0cd137013 hyzaar 100 25 depakote mentax prinivil lotensin singulair epivir omnicef 300


Alfredavale 14 1
wh0cd723926 generic zoloft nolvadex 10 mg SILDENAFIL CITRATE


Alfredavale 14 2
wh0cd605602 strattera prednisolone buy azithromycin nolvadex viagra price


Alfredavale 14 7
wh0cd503503 Atenolol 50 Mg amoxil sildenafil citrate


Bennyinget 14 8
wh0cd430034 helpful resources prevacid hyzaar read this meclizine shatavari


Alfredavale 14 15
wh0cd209604 clicking here Viagra Price


Alfredavale 14 17
wh0cd17803 Crestor Online zoloft 100 mg buy predislone tablets flagyl


Kennethbab 14 17
wh0cd34032 nolvadex


Alfredavale 14 23
wh0cd781173 lasuna online pentoxifylline trental vytorin himcolin


CharlesNen 15 8
wh0cd928109 clonidine crestor abilify


Kennethbab 15 11
wh0cd283079 hydrochlorothiazide antabuse order diflucan online buspirone pill sildenafil-citrate tetracycline


CharlesNen 15 15
wh0cd634215 lamictal generic cost amantadine lozol buy emsam omnicef 300 mg gyne-lotrimin trandate without prescription


Kennethbab 16 22
wh0cd854646 abilify yasmin birth control pills cafergot micardis tadalafil visit this link


Alfredavale 17
wh0cd809784 example here


Alfredavale 17 17
wh0cd30196 buy augmentin generic viagra citalopram hbr 10mg amoxicillin prednisone10 mg buy amoxicillin avodart generic


Kennethbab 17 23
wh0cd736314 nizoral generic minocin singulair tofranil detrol singulair lozol


Alfredavale 18 12
wh0cd205762 Furosemide Cost metformin


AaronTof 18 15
wh0cd414673 metronidazole 500 mg 600 Mg Motrin


Kennethbab 18 16
wh0cd75048 motrin 800 advair by mail order


CharlesNen 18 20
wh0cd499659 plendil buy hoodia tentex royal without prescription generic dipyridamole


Kennethbab 19 10
wh0cd250616 buy tretinoin yasmin sale


CharlesNen 19 11
wh0cd822177 coreg zyvox iv uroxatral


Michaelaxiog 19 13
wh0cd2457 effexor cialis 20 mg zoloft antabuse without prescription zithromax


Michaelaxiog 19 14
wh0cd986249 imodium aceon generic herbolax v-gel gasex without prescription prevacid 30


CharlesNen 19 20
wh0cd969126 bupropion


AaronTof 19 22
wh0cd884154 Triamterene Online synthroid generic


Eugenephedo 20 8
wh0cd120781 amoxil online medrol seroquel sleep aid amitriptyline diclofenac kamagra


CharlesNen 20 8
wh0cd997742 acyclovir buspirone 5 mg albuterol inderal


AaronTof 20 13
wh0cd590257 Buy Provera more hints cardura 2 mg


CharlesNen 20 15
wh0cd160915 how much does buspar cost propecia paxil diclofenac diflucan vermox online more bonuses zoloft


AaronTof 21 1
wh0cd443305 advair betapace af arimidex buy tadacip 20 mg


Eugenephedo 21 2
wh0cd737194 lipitor online Buy Motilium buy tetracycline


AaronTof 21 5
wh0cd369830 buy vpxl prozac buy tadalis


Alfredavale 21 11
wh0cd438584 Bupropion


Kennethbab 21 21
wh0cd703846 buy propranolol viagra for sale example here


CharlesNen 22 20
wh0cd99835 buy paxil inderal la sildenafil-citrate furosemide buy clomid buy synthroid buy sildenafil citrate buy doxycycline 100mg


Kennethbab 23 2
wh0cd981523 motrin 800


Alfredavale 23 5
wh0cd246787 amoxicillin Plaquenil


CharlesNen 23 6
wh0cd789723 tetracycline Generic Bentyl


AaronTof 23 15
wh0cd794442 adalat advair rimonabant lipitor 40 mg


Michaelaxiog 24 1
wh0cd353596 eldepryl precose emsam buy acai urispas online


Kennethbab 24 7
wh0cd569301 bentyl 40 mg metoclopramide syrup generic lanoxin homepage here vermox


Bennyinget 24 7
wh0cd965298 Medrol Pak


CharlesNen 24 13
wh0cd377501 advair 500 cialis generic for celebrex 200 mg elocon strattera propranolol


CharlesNen 24 14
wh0cd597917 buy copegus read full article azulfidine diovan


Kennethbab 24 15
wh0cd275407 buy cafergot colchicine tablets


AaronTof 24 15
wh0cd427070 hydrochlorothiazide price Tetracycline


CharlesNen 24 18
wh0cd157080 generic confido toradol pain shot diclofenac


Kennethbab 24 18
wh0cd128457 stromectol buy celexa diclofenac buy tretinoin cream additional reading


CharlesNen 25 4
wh0cd920446 valtrex over the counter buy diflucan diclofenac 75mg


Bennyinget 25 14
wh0cd626548 fluoxetine10mg adalat price of abilify albuterol hfa inhaler viagra


Alfredavale 25 17
wh0cd773507 cheap nexium online elocon eczema buy vpxl ivermectin for sale medrol buy vermox


AaronTof 25 21
wh0cd970011 medrol Elocon Cream 0.1 Medrol cleocin lowest prices


Bennyinget 26 10
wh0cd728645 paxil buy clonidine citalopram paxil zetia generic equivalent buy cialis


TracyFet 26 14
wh0cd676120 luvox er zestril ranitidine capoten calan er home buy serophene bystolic


Alfredavale 27 2
wh0cd140852 hyzaar procardia altace buy v-gel hair loss cream online tegretol sinemet vytorin


CharlesNen 27 2
wh0cd757281 triamterene/hctz caps yasmin sale cialis sale


CharlesNen 27 2
wh0cd67375 nexium pills


Bennyinget 27 4
wh0cd977687 triamterene hctz 75-50 mg tab


Michaelaxiog 27 6
wh0cd88325 viagra online bactroban online Cialis Sale Cheap Acomplia


CharlesNen 27 15
wh0cd536842 buy lioresal fml forte mentax cream 1


Eugenephedo 28 3
wh0cd308749 Crestor Cost nexium valtrex prices


Michaelaxiog 28 12
wh0cd484325 vasodilan online more information eurax inderal la 80 mg arimidex propranolol viramune


Bennyinget 28 13
wh0cd565467 tadalafil 5mg buy clomid cheap buy metformin clonidine plavix cialis cost


CharlesNen 29 20
wh0cd373668 generic effexor acyclovir online


Alfredavale 30 16
wh0cd622705 eurax hydrochlorothiazide 12.5 mg tablet benicar get more information buy provera buy tadalafil atenolol allopurinol 100 mg


CharlesNen 1
wh0cd108390 lasix tamoxifen erythromycin neurontin zyprexa price


Kennethbab 1
wh0cd622710 generic lexapro ciprofloxacin cheap Singulair 10 Mg


Kennethbab 1
wh0cd475762 generic viagra advair sildenafil


Kennethbab 1
wh0cd945227 neurontin online


CharlesNen 1 1
wh0cd459529 Buy Provera


Kennethbab 1 2
wh0cd165634 nootropil serevent buy malegra himcolin purim grifulvin v home page


CharlesNen 1 2
wh0cd957628 click this link


Alfredavale 1 3
wh0cd149403 sildenafil tablets 100mg amoxil antibiotic strattera colchicine online where to order erythromycin micardis


Kennethbab 1 3
wh0cd590254 anafranil


Bennyinget 1 4
wh0cd75932 buy fluconizole online buy tretinoin cream buy prednisone colchicine buy flagyl online effexor amitriptyline online tamoxifen for sale


CharlesNen 1 4
wh0cd398446 Buy Diflucan Without A Prescription


CharlesNen 1 4
wh0cd178025 learn more here toradol generic Clindamycin


Alfredavale 1 4
wh0cd574016 micronase without prescription singulair for sinusitis xalatan malegra fxt actos topamax skin rash tegretol xr 200mg septilin


Bennyinget 1 5
wh0cd867921 lasix 60 mg Clomid Online nolvadex


CharlesNen 1 5
wh0cd574020 buy diflucan over the counter buy provera


Kennethbab 1 10
wh0cd280124 atarax proscar benicar hct


Kennethbab 1 10
wh0cd823061 coreg discover more here speman arava


Alfredavale 1 11
wh0cd308744 celebrex generic proscar atenolol medrol amoxil provera online parlodel doxycycline


CharlesNen 1 11
wh0cd484316 generic for cymbalta


Michaelaxiog 2 21
wh0cd304467 toradol for headaches propecia synthroid