:
:
Aizmirsu paroli  
 
 
 

Apraksts:

streelnieku bataljoni u.t.t

Darbs:

Pirmais pasaules karš, pazīstams arī kā Lielais Karš, Nāciju karš un Karš, kas izbeigs visus karus, bija vispasaules konflikts, kas ilga no 1914. līdz 1918. gadam. Karš notika starp Sabiedrotajiem Antantes vadībā vienā pusē un Centrālajām lielvalstīm otrā pusē.
Neviens cits iepriekšējais konflikts nebija mobilizējis tik daudz karavīru, vai ir saturējis tik daudz cīņu uz karalauka. Kad karš beidzās, tas kļuva par otru asiņaināko cīņu cilvēces vēsturē (aiz Taipinu sacelšanās), kaut arī tas tika pārspēts jau pēc vienas paaudzes - Otrajā pasaules karā. Pirmais karš, kur primārais ir valsts nacionālās intereses, nevis dinastiskas intereses, un kura sākšanu atbalstīja visu iesaistīto valstu sabiedrība.
Tam raksturīgs pozīciju karš Rietumu frontē, kur karavīri tika ieslodzīti ierakumos aizsardzības taktikas dēļ. Vairāk nekā 9 miljoni mira uz karalauka un gandrīz tik pat mājas frontēs aiz nepietiekamās barības, genocīda un slimībām. Starp citiem vērā ņemamiem notikumiem, tika uzsākta pirmā masīva bumbu izmešana no gaisa un viena no gadsimta pirmajām liela apmēra civiliedzīvotāju masveida slepkavošanām kā viens no modernās karošanas aspektiem. Strauji attīstījās jaunu un iznīcinošu ieroču izmantošana - sāka lietot tankus, lidmašīnas, ložmetējus un ķīmiskos ieročus.
Latvijas teritorija 20. gadsimta sākumā atradās Krievijas pakļautībā, taču latviešu tauta bija pret Krievijas carisko iekārtu.
1914. gada 19. jūlijā (1. augustā) Vācija pieteica karu Krievijai. Pamazām karā iesaistījās aizvien vairāk valstu. Latvija kara postu izjuta jau pašā tā sākumā. Latviešu puišus un vīrus steidzami mobilizēja. Pēc cariskās Krievijas armijas neveiksmēm kaujās pie Tanenbergas un Augustovas, vācu armija attīstīja sekmīgus uzbrukumus uz Kurzemi un Zemgali. 1915. gada jūlijā sākās Rīgas iestāžu un fabriku evakuācija uz Krieviju. Kurzemes iedzīvotāji bija spiesti doties bēgļu gaitās uz Krieviju. Kopējais bēgļu skaits (vēlāk arī no Rīgas) tiek lēsts no 800 000 līdz 1 miljonam. Bēgļu stāvoklis bija grūts. Latviešu inteliģence veidoja bēgļu komitejas. Kopā tādu bija ap 260. Vēlāk Viļa Olava vadībā izveidojās Latviešu bēgļu apgādāšanas Centrālkomiteja.
Frontes līnija virzījās pa Daugavu, bet ap Rīgu meta loku Baldone-Olaine-Tukums. Veidojās doma par latviešu nacionālās armijas dibināšanu. Cars šādu vienību veidošanos negribēja pieļaut (latvieši bija vieni no dumpīgākajiem 1905. gada revolūcijas laikā), taču stāvoklis frontē spieda meklēt jebkādus līdzekļus ienaidnieka apturēšanai. Rezultātā pēc IV Valsts Domes deputātu J.Goldmaņa un J.Zālīša lūgumiem tika izveidoti 8 strēlnieku bataljoni. Latviešu tauta atbalstīja bataljonu izveidi, ziedojot 21000 rubļu. Daudzi latvieši tautas nākotnes ieceres saistīja ar strēlniekiem.
Pirmās strēlnieku kaujas notika 1915. gada 3. oktobrī. 1916. gadā ar latviešu strēlnieku piedalīšanos tika veikta ofensīva Panevežas-Bauskas virzienā. Cariskā armija ieņēma un noturēja Nāves salu. Latviešu strēlnieki pierādīja sevi kā drosmīgus un prasmīgus kaujiniekus
1916. gadā strēlnieku bataljonus pārveidoja par pulkiem. 1917. gada janvārī 8 pulkos ir 19 000 strēlnieku.
Vēl 1916. gadā notika plašs uzbrukums 29 verstis (aptuveni 50 km) platam frontes sektoram no Babītes ezera līdz Olainei t.s. Tīreļpurvam. 23. decembrī sākās “Ziemassvētku kaujas”, kas ilga veselu mēnesi. 7. Bauskas un 8. Valmieras pulks pārrāva vācu nocietinājumus un nodrošināja uzbrukuma iespējas 12. armijas spēkiem. Vāciešiem tika atņemts stratēģiski svarīgs punkts – Ložmetējkalns. Taču cara ģenerāļu nemākulības dēļ 12. armija neizmantoja izcīnīto pārrāvumu, kā rezultātā vācieši saņēmuši papildspēkus un apšaujot ap 8000 karavīru (40% strēlnieku sastāva), atguva zaudētās pozīcijas. Krievu armija atkāpjoties no Rīgas 1917.g. septembrī saspridzināja Dzelzs tilta trīs vidējos posmus, saspridzināja arī jaunuzbūvēto dzelzceļa tiltu, iegāžot upē divas tilta kopnes. 1917.g. 2.septembrī vācu artilērija sāk Rīgas apšaudi. Lai nenokļūtu vācu karaspēka ielenkumā cariskās armijas vadība deva pavēli atkāpties no Rīgas bez kaujas. Tādējādi pilsēta tiek pasargāta no ievērojamiem postījumiem.
Datums 1918. gada 18. novembris - 1920. gada 11. augusts

Vieta Latvija

Iznākums Miera līguma noslēgšana starp Latviju un Padomju Krieviju 1920. gada 11. augustā.

Iegansts Latvijas Republikas proklamēšana 1918. gada 18. novembrī.

Brīvības cīņas
1. Pasaules kara laikā valstis, kas vairāku gadsimtu laikā
bija noteikušas Eiropas likteņus - Vācija, Francija, Krievija - bija stipri novājinātas, bet Austroungārijas impērija sabruka pilnībā. Rezultātā Centrālajā un Austrumeiropā bija izveidojies politiskās varas vakuums. Ieilgušais karš liecināja par Eiropas monarhistiskās sistēmas nespēju atrisināt samilzušās starptautiskās un nacionālās sociālās un politiskās problēmas un nodrošināt tālāko attīstības progresu. Bija nepieciešams meklēt un ieviest jaunu pasaules kārtību, kas balstītos uz kādiem citiem principiem. Par tādiem stihiski kļuva demokrātijas un nacionālas valsts idejas, kuras sakņojās vēl Eiropas Apgaismībā un nu tika arvien aktīvāk sāka sludinātas, un ar lielāku vai mazāku tautas masu atbalstu tās īstenoja praksē gan mērenas, gan radikālas politiskās partijas. Tā kara laikā tika izveidotas jaunas nacionālas valstis, kā Somija, Čehoslovākija, Dienvidslāvija, Igaunija, Latvija, Lietuva un Polija, bet Krievijā un Vācijā revolūcijas sagrāva valdošās monarhijas. Latvijas neatkarība tika pasludināta 1918.g. 18.novembrī.
Ņemot vērā tā laika vēsturiskos notikumus kopējā Eiropas kontekstā, lielākā daļa vēsturnieku par pilnīgi nepamatotiem uzskata joprojām dzirdamos apgalvojumus, ka Latvijas neatkarības pasludināšana it kā neesot bijusi leģitīma, tas esot bijis valsts apvērsums un varas uzurpēšana. Tieši otrādi, neatkarības pasludināšanas akts un demokrātiskas valsts izveidošana pilnībā atbilst tautas pašnoteikšanās tiesībām, ko monarhiju un diktatūru atbalstītāji noliedz.
Līdz ar Latvijas neatkarības pasludināšanu tika izveidota pagaidu valdība K.Ulmaņa vadībā. Taču reālā vara Latvijā vēl aizvien piederēja vācu okupācijas iestādēm, Latvijā atradās arī vācu karaspēks. Novembra otrajā pusē Baltijai sāka tuvoties arī Padomju Krievijas karaspēks, kurš sasniedza Latvijas teritoriju decembra sākumā. Līdz ar to sākās Latvijas brīvības cīņas. Tā kā Latvijas valdība nebija paspējusi izveidot kaujas spējīgu armiju, boļševiki ātri ieņēma gandrīz visu Latvijas teritoriju izņemot Liepājas, Grobiņas un Aizputes apriņķus. Latvijā sāka valdīt P.Stučkas valdība, kas pārstāvēja ar Padomju Krievijas atbalstu 1918. gada decembrī izveidoto Latvijas Sociālistisko Padomju Republiku.
Vācu armijas pavēlniecība sava ģenerāļa Rīdigera fon der Golca vadībā cerēja izveidot Latvijā baltvācu valsti. Tādēļ 1919.g. aprīlī tā organizēja apvērsumu, kura rezultātā izveidoja sev paklausīgu valdību ar latviešu mācītāju un rakstnieku A.Niedru priekšgalā, bet sastāvošu galvenokārt no vāciešiem. Viss, ko šajā situācijā spēja K.Ulmaņa valdība - tā paspēja patverties uz angļu kuģa "Saratov" Liepājas ostā.
Vācu karaspēks ar baltvāciešu landesvēra un Latvijas armijas palīdzību pamazām sāka atkarot boļševiku ieņemtās teritorijas un maijā ieņēma Rīgu. Tālākā vācu virzība notika Vidzemes virzienā pret K.Ulmaņa valdībai lojālo Ziemeļlatvijas armiju, kura darbojās Igaunijas karaspēka sastāvā un, kura bija atkarojusi lieliniekiem Ziemeļvidzemi un tikko ieņēmusi Cēsis. Pēc sīvām kaujām 19.-23.jūnijā igauņiem un latviešiem izdevās uzvarēt vāciešus un piespiest atkāpties Rīgas virzienā. Ar sabiedroto valstu starpniecību tika parakstīts Strazdumuižas pamiers, saskaņā ar kuru Vācijas karaspēkam bija jāpamet Latvija, landesvērs tika nosūtīts uz Latgales fronti cīņai ar boļševikiem, bet A.Niedras valdība beidza pastāvēt un K.Ulmaņa valdība varēja atgriezties Rīgā.
Tomēr vācu armijas pavēlniecība vēl aizvien nebija atteikusies no saviem mērķiem un 1919.gada rudenī vācu karaspēks tika formāli iekļauts krievu pulkveža Bermonta-Avalova Rietumkrievijas armijā, kura sastāvēja no Vācijā savervētiem krievu gūstekņiem. Oktobra sākumā Bermonta armija no Jelgavas devās uzbrukumā Rīgai, tomēr spēja ieņemt tikai Pārdaugavu. Novembra sākumā ar sabiedroto karakuģu atbalstu latviešiem izdevās atkarot Bolderāju, vēlāk visu Pārdaugavu un padzīt Bermonta karaspēku no Latvijas.
Līdz 1920.gada janvāra beigām Latvijas Republikas armijai izdevās padzīt arī boļševikus no Latgales un līdz ar to brīvības cīņas bija noslēgušās. 1920.gada 11.augustā tika parakstīts miera līgums ar Padomju Krieviju, kur saskaņā ar 2.pantu “Krievija bez ierunām atzīst Latvijas valsts neatkarību, patstāvību un suverenitāti un labprātīgi un uz mūžīgiem laikiem atsakās no visām suverēnām tiesībām, kuras piederēja Krievijai attiecībā uz Latvijas tautu un zemi...”.


Brīvības cīņu hronoloģija 1918
• 11. novembris: Vācija noslēdz mieru ar Antantes valstīm, oficiāli beidzas Pirmais pasaules karš; Padomju Krievija lauž Brestļitovskas līgumu un dodas uzbrukumā Vācijas spēkiem. Lielbritānija atzīst Latvijas valstisko neatkarību de facto.
• 17. novembris: apvienojas Latviešu Pagaidu Nacionālā padome un demokrātiskais bloks, izveidojot Latvijas Tautas padomi. Par Tautas padomes priekšsēdētāju kļūst Jānis Čakste, bet par Pagaidu valdības Ministru prezidentu - Kārlis Ulmanis.
• 18. novembris: Rīgā tiek proklamēta Latvijas Republika.
• 1. decembris: Sarkanā armija ienāk Latvijas teritorijā.
• 4. decembris: Krievijā tiek izveidota Latvijas padomju valdība ar Pēteri Stučku priekšgalā.
1919
• 5. janvāris: Izveidots Latviešu atsevišķais bataljons, ko komandē Oskars Kalpaks, pagaidu valdība atkāpjas un Jelgavas uz Liepāju.
• 31. janvāris: Padomju spēki ir iekarojuši praktiski visu Latviju, Latvijas Republikas valdība un vācu spēki kontrolē tikai nelielu apgabalu ap Liepāju.
• 3. marts: Sākas Vācijas un Latvijas Republikas pretuzbrukums Latvijas SPR spēkiem.
• 6. marts: Nejaušā apšaudē ar vācu spēkiem krīt pirmais LR armijas virspavēlnieks Oskars Kalpaks. Viņā vietā stājas Jānis Balodis.
• 10. marts: Tiek atbrīvota Saldus pilsēta.
• 21. marts: Latviešu atevišķo bataljonu pārformē par brigādi.
• 16. aprīlis: Vācieši organizē apvērsumu Liepājā, Ulmaņa pagaidu valdība patveras uz kuģa Saratova.
• 22. maijs: Vācijas spēki ieņem Rīgu.
• 23. maijs: Rīgā iesoļo Latviešu atsevišķā brigāde.
• 3. jūnijs: Vācu spēki sasniedz Cēsis.
• 6. jūnijs: sākās Cēsu kaujas, kuras ilgst līdz 3. jūlijam. Pret vācu karaspēku cīnās igauņu armija un Ziemeļlatvijas brigāde.
• 22. jūnijs: Igaunijas armija kopā ar Ziemeļlatvijas brigādi Cēsu kaujās sakauj vācu spēkus.
• 3. jūlijs: Strazdumuižas pamiera noslēgšana.
• 6. jūlijs: Rīgā ienāk Ziemeļlatvijas brigāde Jorģa Zemitāna vadībā.
• 5. oktobris: Vācijas misija slepeni atstāj Rīgu un pārceļas uz Jelgavu, tiek gatavots bermontiešu uzbrukums Rīgai.
• 8. oktobris: Bermontieši sāk uzbrukumu Rīgai un drīz vien ieņem Pārdaugavu.
• 3. novembris: Latvijas Republikas armija dodas pretuzbrukumā bermontiešu spēkiem.
• 11. novembris: LR armija atbrīvo Rīgu no bermontiešiem.
• 22. novembris: Lietuvas armija pie Radvilišķiem sakauj bermontiešu karaspēka paliekas.
• 1. decembris: Latvija ir pilnībā atbrīvota no bermontiešu karaspēka.
1920
• 3. janvāris: Sākas Latvijas un Polijas karaspēka ofensīva pret boļševikiem Latgalē. Latviešu un poļu vienotais karaspēks ieņem Daugavpili.
• 13. janvāris: Par savas darbības izbeigšanu paziņo Pētera Stučkas vadītā Latvijas SPR valdība.
• 1. februāris: Latvija noslēdz pamieru ar Padomju Krieviju.
• 17. - 18. aprīlis: Satversmes sapulces vēlēšanas.
• 1. maijs: Satversmes sapulces 1. sēde.
• 15. jūlijs: Tiek noslēgts pagaidu miera līgums starp Latvijas Republiku un Vāciju.
• 11. augusts: Noslēgts Latvijas-Krievijas miera līgums.
I pasaules kara sekas
• Kara laikā gāja bojā aptuveni 8,6 miljoni kareivju un aptuveni 6,5 miljoni civiliedzīvotāju.
• Karš likvidēja Vīnes kongresa iedibinātās starpvalstu attiecības un robežas Eiropā. Sabruka četras impērijas: Vācijas impērija, Austroungārijas impērija, Osmaņu impērija un Krievijas impērija, to četras valdnieku dinastijas - Hohencollernu dinastija, Hābsburgu dinastija, Osmaņu dinastija un Romanovu dinastija.
• Nespēja efektīvi cīnīties ar kara postījumu sekām noveda pie plašas autoritārisma izplatības Eiropā - tas lika parādīties fašismam Itālijā, nacismam Vācijā un 2. Pasaules karam tikai vienu paaudzi vēlāk. Karš kļuva par Boļševiku revolūcijas katalizatoru Krievijā, kura iedvesmos nākamās komunisma revolūcijas pat tik atšķirīgās valstīs kā Ķīna un Kuba, un liks pamatus Aukstajam karam starp PSRS un Savienotajām Valstīm. Austrumos Osmaņu impērijas sabrukums lika pamatus modernai demokrātiskai valstij - Turcijai. Centrālajā Eiropā dzima jaunas valstis - Čehoslovākija, Dienvidslāvija, Latvija, Lietuva, Igaunija u.c. Atkal tika atjaunota Polija.
• Franču un Britu impērijas spēku aktivitātes Tuvajos Austrumos pēc Osmaņu impērijas sabrukuma liks pamatus mūsdienu konfliktu zonai Tuvajos Austrumos.

Komentāri

Homework Help Online 5 5
bbc homework help writing my paper writing my essay buy assignment online


JamesFlina 6 8
payday loans payday loans online direct payday loans online https://paydayloans.us.org/ - cash advance


Payday Loans Online 7 10
cash advance cash advance loan cash advance advance cash payday loan


Bad Credit 8 21
short term loans colorado best short term loans best short term loans short term loans oklahoma


JoeFlina 9 20
payday loans for bad credit online online loan companies for bad credit how to get approved for a loan with bad credit payday loans for bad credit


JamesFlina 11
short term loans short term payday quick short term loans https://shorttermloans.us.com - cash loans now


JoeFlina 13 4
loan today short term loans online short term loans online loans with bad credit and monthly payments


Money Loan 16 3
quick loans quick payday loans fast cash loans with bad credit loans quicken


JoeFlina 16 20
WRITEMYESSAY.US.COM Check Out Your URL write my essay online pay for essay online


Assignment Helpers 24 13
help with an essay order essay online essay buy buy essay


Online Loans 24 22
quick cash loans today quick personal loans online quick payday loans online quick cash loans bad credit


Personal Loans 28 8
best online loans for bad credit loan for bad credit no guarantor no fees payday loans bad credit personal loans with bad credit


JoeFlina 30 7
essay writer online write my essay online online homework write my essay online


Paper Writer 1 2
college essays i need help writing a essay help with college essay help write my essay


JoeFlina 1 2
top essay writing services essay writing service third grade homework essay writing service review


Quick Loans 1 4
quick loans quick loans quick cash loans in tennessee quick loans


JamesFlina 1 5
payday loans bad credit dallas need cash fast with bad credit personal loans for bad credit https://badcreditpersonalloans.us.com - personal credit loans


Direct Lender Loans 1 6
quick loans quick loans for bad credit quick cash loans bad credit fast loans no credit


JoeFlina 1 6
payday loans bad credit dallas payday loans bad credit ontario loan for bad credit no credit check payday loans bad credit ontario


JamesFlina 1 9
write my essay online write my essay online pay to write my essay https://writemyessay.us.com - write essay for me


Loans For Bad Credit 1 15
bad credit payday loans unsecured personal loan payday loans for bad credit in texas personal loan reviews


JamesFlina 1 15
buy college essays buy essay buy an essay online https://buyessay.us.com - help my essay


Essay Writing Online 1 25
uk essay writing services essay writing service essay writing service buying essays online


Loans Online 1 30
payday loans for bad credit payday loans for bad credit click for source bad credit payday loans


JamesFlina 2 1
essay writer review essay writing service review buy an essays https://essaywritingservice.us.com - essay writing service toronto


JohnFlina 2 20
https://paydayloans.us.org/ - personal loans


JohnFlina 2 21
https://paydayloans.us.org/ - payday loans


Jamesziday 2 22
click


AaronTof 2 22
Erythromycin 250 Mg cymbalta 30 mg


Jamesziday 2 23
payday loans online


Jamesziday 2 23
payday loans online


CharlesNen 2 24
cialis over the counter cialis price CIALIS


Mikeskype 2 25
Click This Link Recommended Reading


AaronTof 2 25
more help
e98hd9uq3U


Kennethbab 2 26
advair diskus augmentin price


Bennyinget 2 26
wh0cd5888375 lisinopril


BrettKem 2 26
wh0cd8459953 albuterol sulfate inhaler buy cymbalta


BrettKem 2 27
wh0cd8166056 trazodone 100mg buy effexor xr 150mg cymbalta


CharlesNen 2 27
cialis cost per pill


Mikeskype 2 27
online payday loans Related Site


Michaelaxiog 2 27
wh0cd8680398 clonidine this site effexor 75 mg


Kennethbab 2 27
wh0cd5300566


BrettKem 2 27
wh0cd7798685 elocon


CharlesNen 2 27
wh0cd7651765 viagra sildenafil citrate


Kennethbab 2 27
wh0cd5080130 cytotec cymbalta generic eurax


Michaelaxiog 2 28
wh0cd6696609 propecia prednisone on line resource


CharlesNen 2 28
wh0cd5667959 lisinopril


CharlesNen 2 28
wh0cd7284380 celexa generic adalat medrol


Michaelaxiog 2 28
wh0cd6402703 diflucan elimite


Michaelaxiog 2 28
wh0cd7798674 tadacip metformin methotrexate


Alfredavale 2 28
wh0cd4565855 tetracycline


Stewartethen 2 28
wh0cd7284382 metformin hydrochloride


AaronTof 2 28
wh0cd6917004 cafergot online ampicillin 250mg


Mikeskype 2 28
writemyessay.us.com


AaronTof 2 28
wh0cd7725250 effexor 75 mg buy cheap nolvadex online


Michaelaxiog 2 29
wh0cd7578250 learn more


AaronTof 2 29
wh0cd6476171 acyclovir cream zetia elimite


Michaelaxiog 2 29
wh0cd7431299 neurontin diflucan avodart


CharlesNen 2 29
wh0cd3904553 cytotec


Kennethbab 2 29
wh0cd4124960 retin-a trazodone buy viagra soft


CharlesNen 2 29
wh0cd6255750 buy valacyclovir without a prescription citalopram renova tretinoin cream 0.02 purchase


Stewartethen 2 29
wh0cd6623115 buspar


Kennethbab 2 30
wh0cd3904538 citalopram hbr tabs 20mg


AaronTof 2 30
wh0cd6696615 buy celexa


AaronTof 2 30
wh0cd5374058 elocon


Kennethbab 3
wh0cd3537169 cheap medrol lipitor buy


AaronTof 3
wh0cd5006684 viagra tretinoin cream


CharlesNen 3
wh0cd5300573 nexium online pharmacy prednisone steroids


Kennethbab 3
wh0cd3390221 doxycycline


AaronTof 3
wh0cd5080159 sildenafil citrate online


CharlesNen 3
wh0cd3463714 wellbutrin generic price


Michaelaxiog 3
wh0cd3904580 cialis where to get arimidex viagra for sale cheap


Stewartethen 3
wh0cd5594481 effexor where to buy synthroid online rimonabant


AaronTof 3
wh0cd4712790 buy neurontin online generic adalat non prescription prednisone 20mg


Michaelaxiog 3
wh0cd5447516 lipitor


Michaelaxiog 3 1
wh0cd5374023 propecia


Billyagomo 3 1
wh0cd4786236 cost of seroquel xr


Stewartethen 3 1
wh0cd5300584 buy abilify online zestril


Billyagomo 3 1
wh0cd4712761 buy avana abilify where to buy synthroid online


Billyagomo 3 1
wh0cd4492340 retin-a order cialis online


Bennyinget 3 1
wh0cd725107 generic seroquel prices


Michaelaxiog 3 1
wh0cd3169842 vibramycin


CharlesNen 3 1
wh0cd2361599 atarax buy viagra soft


Kennethbab 3 1
wh0cd504680 buy avana buy ventolin inhaler prednisone


Michaelaxiog 3 1
wh0cd4418879 tretinoin cream .025


CharlesNen 3 1
wh0cd2582020 buy prednisone cephalexin


Johnskype 3 2
payday loans online


Kennethbab 3 2
wh0cd210779 clindamycin where to buy propecia baclofen online


Alfredavale 3 2
wh0cd2067715 amoxicillin prozac


Michaelaxiog 3 2
wh0cd4271925 fluoxetine lasix


CharlesNen 3 2
wh0cd3537187 fluoxetine 40 mg cytotec buy vibramycin


Michaelaxiog 3 2
wh0cd2214673 over the counter clonidine avana


Kennethbab 3 2
wh0cd2067706


CharlesNen 3 2
wh0cd1920757 dapoxetine hcl elimite


AaronTof 3 2
wh0cd2949401 sildenafil citrate tablets 100mg


BrettKem 3 2
wh0cd3537183 levaquin buy can i buy viagra without prescription tretinoin cream online


Kennethbab 3 3
wh0cd1920753


BrettKem 3 3
wh0cd2949394 buy celexa online without prescription


CharlesNen 3 3
wh0cd312878 amoxicillin 30 capsules


Michaelaxiog 3 3
wh0cd3316764 ventolin citalopram benzodiazepine


Michaelaxiog 3 3
wh0cd2949388 nexium price


CharlesNen 3 3
wh0cd1112534 additional info adalat


CharlesNen 3 3
wh0cd2802456 synthroid online pharmacy buy tretinoin cipro online


AaronTof 3 4
wh0cd2949408 acyclovir


Bennyinget 3 4
wh0cd929300 where to buy tadalafil online acyclovir cream generic ampicillin


Michaelaxiog 3 4
wh0cd2141175 dapoxetine elimite


Stewartethen 3 4
wh0cd2141176 tenormin


Michaelaxiog 3 4
wh0cd377808 retin a buy online pinkviagraforwomen


AaronTof 3 5
wh0cd1994237 Propecia


Mikeskype 3 5
buy essay write my essay for me cheap


AaronTof 3 5
wh0cd1847291 toradol for back pain cymbalta generic


Mikeskype 3 5
my homework help payday loans online


CharlesNen 3 5
wh0cd696486 amoxicillin


Mikeskype 3 5
speedy cash buy essay online


Michaelaxiog 3 5
wh0cd1259479 lasix cytotec levitra


Michaelaxiog 3 5
wh0cd1186018 elocon


BrettKem 3 6
wh0cd1112538 cheap viagra


Bennyinget 3 6
wh0cd230844 stromectol eurax online


AaronTof 3 6
wh0cd1259499 click


AaronTof 3 6
wh0cd230844 prozac 10 mg


Kennethbab 3 6
wh0cd157373


Alfredavale 3 6
wh0cd443593 Cialis Pharmacy


CharlesNen 3 6
wh0cd10425 CIALIS ONLINE


Stewartethen 3 6
wh0cd745166 for more revia


Bennyinget 3 6
wh0cd149701 viagra advair 500


CharlesNen 3 6
wh0cd667855 tadalafil desyrel 50 mg cytotec


CharlesNen 3 6
wh0cd377794 clonidine .3 mg buy acomplia rimonabant


AaronTof 3 7
paxil at lowest cost


Michaelaxiog 3 7
wh0cd230848 buy anafranil online stromectol


Michaelaxiog 3 7
wh0cd157375 advair


AaronTof 3 7
crestor 10 mg


Alfredavale 3 7
cialis


Billyagomo 3 7
buy cialis online


Michaelaxiog 3 7
buy cialis online


CharlesNen 3 8
buy cialis online


Bennyinget 3 8
buy cialis


Kennethbab 3 8
cialis from canada


CharlesNen 3 8
cialis


CharlesNen 3 8
Buy Cialis Online


Alfredavale 3 8
Cialis Online


Kennethbab 3 8
BUY CIALIS ONLINE


Alfredavale 3 8
Buy Cialis Online


Bennyinget 3 8
CIALIS PRICE


CharlesNen 3 8
buy cialis over the counter


CharlesNen 3 8
Cialis Best Price


CharlesNen 3 8
cialis price


Kennethbab 3 8
buy cialis online


AaronTof 3 8
more about the author


BrettKem 3 8
click here


Billyagomo 3 8
cialis best price


Stewartethen 3 8
buy cialis over the counter


BrettKem 3 8
buy cialis


AaronTof 3 8
cialis


AaronTof 3 8
buy cialis


AaronTof 3 8
cialis


AaronTof 3 9
wh0cd789724 cymbalta pills


Kennethbab 3 9
wh0cd351833 Generic Singulair generic serpina generic propecia


Kennethbab 3 9
wh0cd823088 cost of cymbalta


Bennyinget 3 10
wh0cd629494 yasmin


Alfredavale 3 10
wh0cd13082 order propranolol online


AaronTof 3 10
wh0cd201926 price of strattera generic cialis 40 mg Generic Cymbalta


Kennethbab 3 10
wh0cd382242 order levaquin online proscar online methylprednisolone


Alfredavale 3 11
wh0cd556015 phenergan online buy vpxl cymbalta 60mg


AaronTof 3 11
wh0cd642772 cheap alli cheapest cafergot


AaronTof 3 11
wh0cd700015 triamterene


CharlesNen 3 11
wh0cd335603 triamterene-hctz 37.5-25 mg tb


Bennyinget 3 12
wh0cd217281 generic cymbalta wellbutrin 150 mg levitra by mail


Kennethbab 3 12
wh0cd115178 Robaxin Tablets metformin er 1000 mg


AaronTof 3 12
wh0cd728640 indocin 50 mg buy amoxil without prescription


AaronTof 3 12
wh0cd655165 order synthroid


Alfredavale 3 13
wh0cd760217 Albuterol Sulfate Inhalation Solution


AaronTof 3 13
wh0cd67373 discover more albuterol


CharlesNen 3 13
wh0cd143803 cipralex usa


Alfredavale 3 13
wh0cd539795 buying zoloft kamagra soft purchase levitra


AaronTof 3 14
wh0cd259175 click for source buy levothyroxine online 60 mg cymbalta


Alfredavale 3 14
wh0cd772612 purchase buspar ACOMPLIA


Alfredavale 3 14
wh0cd274514 order kamagra Generic Seroquel buy sildalis


AaronTof 3 15
wh0cd638947 buy nexium


AaronTof 3 15
wh0cd389896 Sildenafil By Mail Cheap Tadalafil purchase azithromycin


Alfredavale 3 15
wh0cd743992 torsemide 20 mg


Bennyinget 3 15
wh0cd229663 motrin 800


Michaelaxiog 3 15
wh0cd11894 for more info


Eugenephedo 3 16
wh0cd345045 torsemide 20 mg example Clomid At Lowest Cost


Michaelaxiog 3 16
wh0cd6293 celebrex online


Michaelaxiog 3 17
wh0cd696180 viagra pills online cialis


Alfredavale 3 17
wh0cd976794 buy methotrexate online femcare elocon nolvadex generic zestril


AaronTof 3 17
wh0cd300187 buying cipro online found it Buying Trazodone


Alfredavale 3 17
wh0cd111343 purchase triamterene robaxin home Effexor site


Kennethbab 3 17
wh0cd772611 synthroid generic


Alfredavale 3 17
wh0cd948175 Losartan Hydrochlorothiazide buy retin a


CharlesNen 3 17
wh0cd184815 minipress revia amitriptyline zoloft elocon order acyclovir albuterol buy proscar online


CharlesNen 3 18
wh0cd111339 zocor amoxicillin discover more here


Alfredavale 3 18
wh0cd433860 cefadroxil bupropion hcl


CharlesNen 3 18
wh0cd433867 actos imitrex zaditor ponstel


TracyFet 3 18
wh0cd696183 viagra 100mg pills Acyclovir 800mg buy rimonabant


Alfredavale 3 18
wh0cd535954 viagra 50mg furosemide generic


CharlesNen 3 19
wh0cd976817 clonidine vermox generic cymbalta 60 mg indocin acyclovir compazine over the counter prednisolone online levlen


CharlesNen 3 19
wh0cd960570 clonidine order phenergan online get more information periactin zyprexa apcalis


Michaelaxiog 3 19
wh0cd430913 generic levothroid digoxin bradycardia trimox ilosone innopran xl pulmicort


Kennethbab 3 19
wh0cd462481 Viagra Online neurontin online buy revia


Alfredavale 3 19
wh0cd152354 buy elimite valtrex generic cost Amoxil


AaronTof 3 20
wh0cd34915 buy inderal


Alfredavale 3 20
wh0cd768769 Cialis Synthroid Tablets levaquin online azithromycin with no prescription


Alfredavale 3 30
wh0cd401395 tetracycline cialis generic


CharlesNen 3 30
wh0cd666671 tadacip online Lasix atorvastatin cialis online


AaronTof 4
wh0cd504391 homepage atenolol 50 mg tablets aleve toprol xl


Bennyinget 4
wh0cd842243 benicar provera pills buy atenolol diflucan over the counter buy tenormin more about the author buy lipitor tretinoin cream 025


Alfredavale 4
wh0cd107505 sildenafil citrate


TracyFet 4
wh0cd137013 hyzaar 100 25 depakote mentax prinivil lotensin singulair epivir omnicef 300


Alfredavale 4 1
wh0cd723926 generic zoloft nolvadex 10 mg SILDENAFIL CITRATE


Alfredavale 4 1
wh0cd605602 strattera prednisolone buy azithromycin nolvadex viagra price


Alfredavale 4 1
wh0cd503503 Atenolol 50 Mg amoxil sildenafil citrate


Bennyinget 4 1
wh0cd430034 helpful resources prevacid hyzaar read this meclizine shatavari


Alfredavale 4 1
wh0cd209604 clicking here Viagra Price


Alfredavale 4 1
wh0cd17803 Crestor Online zoloft 100 mg buy predislone tablets flagyl


Kennethbab 4 1
wh0cd34032 nolvadex


Alfredavale 4 1
wh0cd781173 lasuna online pentoxifylline trental vytorin himcolin


CharlesNen 4 2
wh0cd928109 clonidine crestor abilify


Kennethbab 4 2
wh0cd283079 hydrochlorothiazide antabuse order diflucan online buspirone pill sildenafil-citrate tetracycline


CharlesNen 4 2
wh0cd634215 lamictal generic cost amantadine lozol buy emsam omnicef 300 mg gyne-lotrimin trandate without prescription


Kennethbab 4 3
wh0cd854646 abilify yasmin birth control pills cafergot micardis tadalafil visit this link


Alfredavale 4 4
wh0cd809784 example here


Alfredavale 4 4
wh0cd30196 buy augmentin generic viagra citalopram hbr 10mg amoxicillin prednisone10 mg buy amoxicillin avodart generic


Kennethbab 4 4
wh0cd736314 nizoral generic minocin singulair tofranil detrol singulair lozol


Alfredavale 4 5
wh0cd205762 Furosemide Cost metformin


AaronTof 4 5
wh0cd414673 metronidazole 500 mg 600 Mg Motrin


Kennethbab 4 5
wh0cd75048 motrin 800 advair by mail order


CharlesNen 4 5
wh0cd499659 plendil buy hoodia tentex royal without prescription generic dipyridamole


Kennethbab 4 6
wh0cd250616 buy tretinoin yasmin sale


CharlesNen 4 6
wh0cd822177 coreg zyvox iv uroxatral


Michaelaxiog 4 6
wh0cd2457 effexor cialis 20 mg zoloft antabuse without prescription zithromax


Michaelaxiog 4 6
wh0cd986249 imodium aceon generic herbolax v-gel gasex without prescription prevacid 30


CharlesNen 4 6
wh0cd969126 bupropion


AaronTof 4 6
wh0cd884154 Triamterene Online synthroid generic


Eugenephedo 4 7
wh0cd120781 amoxil online medrol seroquel sleep aid amitriptyline diclofenac kamagra


CharlesNen 4 7
wh0cd997742 acyclovir buspirone 5 mg albuterol inderal


AaronTof 4 7
wh0cd590257 Buy Provera more hints cardura 2 mg


CharlesNen 4 7
wh0cd160915 how much does buspar cost propecia paxil diclofenac diflucan vermox online more bonuses zoloft


AaronTof 4 8
wh0cd443305 advair betapace af arimidex buy tadacip 20 mg


Eugenephedo 4 8
wh0cd737194 lipitor online Buy Motilium buy tetracycline


AaronTof 4 8
wh0cd369830 buy vpxl prozac buy tadalis


Alfredavale 4 8
wh0cd438584 Bupropion


Kennethbab 4 8
wh0cd703846 buy propranolol viagra for sale example here


CharlesNen 4 9
wh0cd99835 buy paxil inderal la sildenafil-citrate furosemide buy clomid buy synthroid buy sildenafil citrate buy doxycycline 100mg


Kennethbab 4 10
wh0cd981523 motrin 800


Alfredavale 4 10
wh0cd246787 amoxicillin Plaquenil


CharlesNen 4 10
wh0cd789723 tetracycline Generic Bentyl


AaronTof 4 10
wh0cd794442 adalat advair rimonabant lipitor 40 mg


Michaelaxiog 4 11
wh0cd353596 eldepryl precose emsam buy acai urispas online


Kennethbab 4 11
wh0cd569301 bentyl 40 mg metoclopramide syrup generic lanoxin homepage here vermox


Bennyinget 4 11
wh0cd965298 Medrol Pak


CharlesNen 4 11
wh0cd377501 advair 500 cialis generic for celebrex 200 mg elocon strattera propranolol


CharlesNen 4 11
wh0cd597917 buy copegus read full article azulfidine diovan


Kennethbab 4 11
wh0cd275407 buy cafergot colchicine tablets


AaronTof 4 11
wh0cd427070 hydrochlorothiazide price Tetracycline


CharlesNen 4 11
wh0cd157080 generic confido toradol pain shot diclofenac


Kennethbab 4 11
wh0cd128457 stromectol buy celexa diclofenac buy tretinoin cream additional reading


CharlesNen 4 12
wh0cd920446 valtrex over the counter buy diflucan diclofenac 75mg


Bennyinget 4 12
wh0cd626548 fluoxetine10mg adalat price of abilify albuterol hfa inhaler viagra


Alfredavale 4 12
wh0cd773507 cheap nexium online elocon eczema buy vpxl ivermectin for sale medrol buy vermox


AaronTof 4 12
wh0cd970011 medrol Elocon Cream 0.1 Medrol cleocin lowest prices


Bennyinget 4 13
wh0cd728645 paxil buy clonidine citalopram paxil zetia generic equivalent buy cialis


TracyFet 4 13
wh0cd676120 luvox er zestril ranitidine capoten calan er home buy serophene bystolic


Alfredavale 4 14
wh0cd140852 hyzaar procardia altace buy v-gel hair loss cream online tegretol sinemet vytorin


CharlesNen 4 14
wh0cd757281 triamterene/hctz caps yasmin sale cialis sale


CharlesNen 4 14
wh0cd67375 nexium pills


Bennyinget 4 14
wh0cd977687 triamterene hctz 75-50 mg tab


Michaelaxiog 4 14
wh0cd88325 viagra online bactroban online Cialis Sale Cheap Acomplia


CharlesNen 4 14
wh0cd536842 buy lioresal fml forte mentax cream 1


Eugenephedo 4 15
wh0cd308749 Crestor Cost nexium valtrex prices


Michaelaxiog 4 15
wh0cd484325 vasodilan online more information eurax inderal la 80 mg arimidex propranolol viramune


Bennyinget 4 15
wh0cd565467 tadalafil 5mg buy clomid cheap buy metformin clonidine plavix cialis cost


CharlesNen 4 16
wh0cd373668 generic effexor acyclovir online


Alfredavale 4 17
wh0cd622705 eurax hydrochlorothiazide 12.5 mg tablet benicar get more information buy provera buy tadalafil atenolol allopurinol 100 mg


CharlesNen 4 18
wh0cd108390 lasix tamoxifen erythromycin neurontin zyprexa price


Kennethbab 4 18
wh0cd622710 generic lexapro ciprofloxacin cheap Singulair 10 Mg


Kennethbab 4 18
wh0cd475762 generic viagra advair sildenafil


Kennethbab 4 18
wh0cd945227 neurontin online


CharlesNen 4 19
wh0cd459529 Buy Provera


Kennethbab 4 20
wh0cd165634 nootropil serevent buy malegra himcolin purim grifulvin v home page


CharlesNen 4 20
wh0cd957628 click this link


Alfredavale 4 21
wh0cd149403 sildenafil tablets 100mg amoxil antibiotic strattera colchicine online where to order erythromycin micardis


Kennethbab 4 21
wh0cd590254 anafranil


Bennyinget 4 22
wh0cd75932 buy fluconizole online buy tretinoin cream buy prednisone colchicine buy flagyl online effexor amitriptyline online tamoxifen for sale


CharlesNen 4 22
wh0cd398446 Buy Diflucan Without A Prescription


CharlesNen 4 22
wh0cd178025 learn more here toradol generic Clindamycin


Alfredavale 4 22
wh0cd574016 micronase without prescription singulair for sinusitis xalatan malegra fxt actos topamax skin rash tegretol xr 200mg septilin


Bennyinget 4 23
wh0cd867921 lasix 60 mg Clomid Online nolvadex


CharlesNen 4 23
wh0cd574020 buy diflucan over the counter buy provera


Kennethbab 4 28
wh0cd280124 atarax proscar benicar hct


Kennethbab 4 28
wh0cd823061 coreg discover more here speman arava


Alfredavale 4 29
wh0cd308744 celebrex generic proscar atenolol medrol amoxil provera online parlodel doxycycline


CharlesNen 4 29
wh0cd484316 generic for cymbalta


Michaelaxiog 6 8
wh0cd304467 toradol for headaches propecia synthroid