:
:
Aizmirsu paroli  
 
 
 

Darbs:

25. grupas audzēknes
Jūlijas Petuhovas
tērpu vēstures referāts

Baroka laika tērps

Rīga
2007

” Baroka” vārda izcelsme.

Franču “baroque” saista ar portugāļu vārdu “barroco” un spāņu “barrueco”, kuri apzīmēja nepareizas formas pērli. 1694. gadā Franču akadēmijas vārdnīcā norādīts, ka īpašības vārdu “baroque” attiecina tikai uz pērlēm, kuras nav pilnīgi apaļas. Tomēr galdnieki un gleznotāji lietojuši līdzīgo vārdu “baroquer”, lai nosauktu liektas formas un mīkstas kontūras. Ar laiku franču vārds ieguva plašāku jēgu. 1740. gada akadēmijas vārdnīcā runāts arī par baroku pārnestā nozīmē kā sinonīmu “neregulāram”, “bizāram”, “nevienādam”, par “baroka izteiksmi”, “baroka garu”, bet 1772. gada “Amatu vārdnīcā” dotas 3 vārda nozīmes: 1) termins, ko lieto juvelieri, 2) neregulārs, dīvains, nevienāds, 3) glezniecībā attēls vai figūra baroka stilā, kurā proporciju likumi nav ievēroti un viss ir atveidots saskaņā ar mākslinieka iegribu.
Katrā ziņā 17. gadsimtā un 18. gadsimta 1. pusē, t. i. Laikā, kad plauka stils, ko vēlāk tā vai citādi sauca par baroku, šo vārdu neattiecināja uz plašām mākslas parādībām, un tas arī nebija vispārpieņemts termins.


Baroka interpretācijas problēmas.

Baroka [tāpat kā jebkura cita stila] pētīšanai ir gan pacēluma, gan atslābuma posmi. Saskaņā ar H. Tintelno spriedumu no 1940. gadiem baroka vēsturē iestājas klusāks posms un tikai ar 60. gadiem vērojama tā atdzīvināšanās. Katrā ziņā baroka pētījumi turpinājās un izvērsās, stila vispārējs raksturojums kļuva sarežģītāks, tā parādību interpretācija pilnveidojās uz iepriekšējo posmu sasniegumu pamata.
Baroka patoss izpaužas saspringtos kontrastos, dramatiskajā Zemes un debess, reālā un fantastiskā, gara un ķermeņa, izsmalcinātā un raupjā antitēzē. No šīm antitēzēm dzimst galējību savijums, dinamiskums, hiperbolas un kaislības. Baroks bija aicināts slavēt monarhiju, aristokrātiju un baznīcu, tas radīja arī tādu parādību kā parādes portrets.

Baroka laikmeta tērpi ( XVII gs. 2. puse)
Francija XVII 2. pusē (Ludvika XIV laikmets 1660 – 1710)

Ludviķim XIV piederēja neierobežota vara. Dzīvē franču galmā tika pakļauta stingrai etiķetei. Tā bija kā bezgalīgi ilgstošs teātris, kurā galvenā darbojošās persona bija karalis. Francija šajā periodā sasniedza nebijušu pacēlumu ekonomikā. Tas bija liela politiska ietekme uz citām valstīm. Franču valoda kļuva par starptautisko valodu. Francija uzsāk modernu apģērbu un greznuma priekšmetu eksportu (mežģīnes, cimdus, bižutēriju, zīda zeķes). 1672. gadā Francijā iznāca pirmais modes žurnāls – “Mercure Galante”. Franču mode iekaroja Eiropu. Mākslā veidojās Baroka stils – parāde, valdonīgs dekoratīvs. Tajā izpaudās tā laika aristokrātija gaume. Interjers spilgts krāsains. Krāsainās lustras atmirdzēja gaišajās spīdošajās grīdās. Gobeleni, sudraba priekšmeti, mēbeles no melnkoka, apdarinātas ar zeltu un perlamutru. R šo interjeru harmonēja greznie tērpi. Radās jauni estētiski priekšstati, kuros skaistums ietvēra sevī bagātību, monumentalitāti, krāsainus tērpus, kuru fonā cilvēks it kā pazuda.


Dzīves teatralizācija.

Baroks ir izdomāta, izprātota teorija, un tāpēc tajā triumfē artistisms. Trientas koncils noteica veselas paaudzes pasaules izjūtu un dzīves formas. Mūzika, dekorācijas, pompa vispirms attīstījās baznīcas ietvaros un tad aptvēra arī mākslu. Arhitektūrā sāka dominēt fasādes. Citiem vārdiem runājot, baroks attīstījās kā teātra stils: līdzīgi kā teātrī
viss bija pakārtots galvenajam, centrālajam mērķim, pakļaujot tam visas mākslas. Teātrī starp atsevišķām mākslām robežas tiek sajauktas.
Viss kļuva par teātri, pat daba (mākslīgas klintis, ūdens kritumi utt.), kurai tika piešķirts dramatiskas kompozīcijas raksturs. Tā bija reakcija uz renesansi. Renesansē ideāls bija gravita riposata (nozīmīga apstāšanās), bet barokā - kaislība, kustība, eksaltācija. Māksla tika tieši pakļauta propagandai.
Teātra dominējošo vietu sagatavoja karteziāniskā doma, ka augstākā vērtība ir cilvēka domai un vārdam, kas to pauž. Teātra pozīciju izmaiņa un dramaturģijas jaunā vieta izraisīja būtiskus strukturālus pārkārtojumus visās mākslinieciskās darbības sfērās, kas bija ar to saistītas. Visspilgtāk tas atklājās mūzikā, kur šīs saiknes bija tiešas un nepastarpinātas.


Apģērbs – apslēptā esrotika.

Baroka atmosfēra ietver sevī apslēptu erotiku. Tēli tika apģērbti, bet apģērbs izraisīja lielāku erotiku nekā renesanses kailums (kails ķermenis ir gluži kas cits nekā izģērbts vai vēl neizģērbts ķermenis). Cilvēks, kas renesansē bija anatomiski skaists, nu iemantoja seksuālu skaistumu: zem pieklājīgā un atturīgā drapējuma elpoja silta miesa.
Mīlestība un naids ir kaislības, bet kaislības kā tādas liecina par gara trūkumu. Tāpēc erotika kļuva par graciozu sabiedrisku spēli, kas mīlestību pakļāva noteiktiem likumiem. Mīlestība kļuva par mīlas teātri, kur viss ir iepriekš paredzēts: dāmu kaprīzes, bruņnieciskums utt. Mīlestību un uzticību laulībā uzskatīja par novecojušu un absurdu, vēl sliktāk par bezgaumīgu. Pieļāva laulības, kur abi pāri mainījās. Sievieti, kurai nebija mīļākā, neuzskatīja vis par tikumīgu, bet par nepievilcīgu, vīrieti bez mīļākās vērtēja kā impotentu vai galīgi sabojātu būtni. Mīlas pēdas - melni apļi zem acīm, traģiska sejas izteiksme utt. - bija laiku pa laikam jādemonstrē atklātībā. Citu uzdevums bija to novērtēt ar ironisku izbrīnu. Laulātajam draugam bija jāpaceļas pāri situācijai. Katrai sievietei bija jābūt vismaz vienam mīļākajam, pretējā gadījumā viņa sevi kompromitēja.
Ar teatralizāciju saistīti tādi elementi kā trausluma ideāls, pūderis (cilvēku, kas bija nodzīvojis līdz 40 gadu vecumam, uzskatīja par vecu), spoguļi (rīks, kas īpaši nozīmīgs aktieriem, - pat birģeru mājās visas sienas bija noklātas ar spoguļiem, jo cilvēki tiecās būt paði savas dzīves skatītāji), masku balles, intrigas, sievišķā elementa dominante (ginokrātija pretēji renesanses virago ideālam), vēstules un memuāri (sava veida spoguļi), kas atspoguļoja pozu, kurā cilvēks tiecās nodot sevi nākamajām paaudzēm un tādējādi padarīt nemirstīgu. Arī jūtu sfērā valdAtbilstīgi tam attīstījās mode: parūkas ( vīrieši upurēja bārdas), velces, fontāžas, kā arī papēži ( akcentēja sievietes ķermeni, mainīja manieres - figūra kļuva majestātiskāka; tos nēsāja kā sievietes, tā vīrieši), dekoltē (kailumu nomainīja atkailinātība), krinolīns (akcentēja slaido vidukli), zeķturi (zeķes sāka nēsāt garākas par ceļgalu, kas pagarināja kāju - kāja virs ceļa nebija neapģērbta), šūpoles (atklāja zeķturus un veicināja erotiku - šūpojās tikai sievietes), vēdeklis (žestu valoda, gracioza rokas kustība), koķetēšana (pasivitātes izpausme, specifiski sievišķīgs atribūts, pozas demonstrācija), flirts (intīms maigums, vārds kā stimulējošs glāsts) utt.
Tāpēc l7.gs. pamatoti sauc par pasaules teātra gadsimtu. Tai laikā vispār modē bija pasaules pielīdzināšana skatuvei. Teātris dzīvo no realitātes dubultošanas, kas raksturīga barokam. Notika pat gleznas telpas teatralizācija: mākslinieki veidoja gleznas maketu, kas gandrīz vai sakrita ar skatuvi (kasti). Glezna tika it kā izspēlēta uz skatuves, tāpēc tik lielu nozīmi piešķīra pozām un žestiem.
17. gadsimta pirmajā pusē, lai cik paradoksāli absolūtisma laikmetam tas arī būtu, dārgakmeņus nomainīja mežģīnes. Vācijā, iespējams, tas bija saistīts ar ekonomiskajiem apstākļiem Trīsdesmitgadu kara laikā. Anglijā un Holandē tam ir reliģiozi iemesli. Tomēr visur Eiropā tas bija saistīts arī ar mežģīņu darbnīcu attīstību.
Sākot ar 17. gadsimta vidu, modē dominēja Ludviķa XIV karaļnams, un savas pozīcijas tas neatdeva nevienai citai valstij vēl gadsimtu. Galma ceremonijās nepieciešamās plūstošās līnijas akcentēja ar brīvi krītošu, plandošu apģērbu, ļaujot vaļu fantāzijai. Tērpu dekorēja ar lentītēm, mežģīnēm, izšuvumu. Jau pats audums bija sarežģīts - izšūts vai fakturēts. Vīriešu apģērba svarīga sastāvdaļa bija ar zeltu izšūts kamzolis. Bikses stiepās līdz ceļiem, tālāk sekoja baltas zīda zeķes.
Ap 1640. gadu Francijā parādījās pirmās parūkas. Brīvi krītošas pār pleciem tās iluzori it kā palielināja galvas izmērus un lika valkātājiem justies kā vienam no pasaules varenajiem.
17. gadsimta astoņdesmitajos gados visā Eiropā izvērsās audumu tirdzniecība. Bagātniekiem vajadzēja gan zīdu un samtu, gan dažnedažādas mežģīnes. Ievesto lentīšu veidu vien bija simtiem: sudraba, šauras un platas, lentītes ar rakstu, spožās, Ķelnes, Bāzeles, Lionas, atlasa, svītrainās, dubultās. Jebkura no tām simbolizēja baroka laika plūstošo līniju. No ārzemēm Francijā ieveda arī jau gatavas jostas, vēdekļus, sudraba, alvas vai vara pogas, kurpju sudraba sprādzītes, dažnedažādus cimdus - ādas, vilnas, atlasa, ar oderi u.tml.
Tomēr galvenais, ko ieviesa modes vajadzībām, bija... vaļu ūsas. Lai pagatavotu vienu kleitas korseti, bija nepieciešams kilograms vaļu ūsu, apakšsvārku korsetei - puskilograms. Ludviķa XIV galma gleznotājs Hiacints Rigo laikam vislabāk zināja, ka modi Eiropā noteica Francijas karaļa galms, jo pie Rigo pasūtīja galma portretus tā laika vismodernākajos tērpos gandrīz vai visu Eiropas karaļnamu slavenības. Vīriešu kamzolis stiepās līdz ceļiem, aizsedzot bikses. Sevišķi krāšņas - rotātas ar mežģīnēm vai milzu lentēm - bija piedurknes. Napoleona laika karavīru tik populārais pleca pušķis tika radīts Ludviķa XIV laikā, to nostiprināja ar speciālu platu lenti, kas stiepās no labā pleca uz kreiso gurnu. Dāmām ļoti moderni bija valkāt divas kleitas. Virsējā bija no smaga auduma un izšuvumiem, kas jau no jostasvietas aizmugurē pārgāja garā šlepē, pilnībā svārku daļā atsedzot apakšējo, plāno kleitu. Milzīgo dekoltē koķeti piesedza ar garām un platām mežģīņu lentēm, ko piestiprināja pie frizūras. Vēlāk, sevišķi karaļnamos, tik populāro kāzu šlepi izgudroja franču modisti, gatavojot Orleānas princeses Marijas Luīzes kāzu tērpu viņas laulību ceremonijai 1679. gadā ar spāņu karali Kārli II.
Līdzekļi tērpiem, aksesuāriem, interjeram galmā netika žēloti. Modes teatrālais uzvedums ar biežo tērpu


[1]  2  Tālāk

Komentāri

Eugenephedo 10 20
wh0cd991723 homepage here lisinopril 20mg fluoxetine10mg


Bennyinget 16 17
wh0cd926051 revia generic methotrexate avodart


Eugenephedo 19 39
wh0cd883003 buy phenergan


Bennyinget 20 58
wh0cd871689 citalopram hbr 20 mg for anxiety generic tamoxifen celebrex tadalafil tablets 20 mg


Bennyinget 1 1
wh0cd817326 citalopram flagyl cheap trazodone buy elimite online clindamycin bupropion where can i buy vermox medication online


Michaelaxiog 1 20
wh0cd850182 best price generic tadalafil albendazole over the counter nolvadex explained here sildalis without prescription


Alfredavale 2
wh0cd761855 buspar online online erythromycin


Kennethbab 2 12
wh0cd47196 clonidine provera diclofenac gel 1 crestor


CharlesNen 2 15
wh0cd524005 purchase valicyclovir online triamterene cialis 5 mg cost purchase antabuse paxil


TracyFet 3 9
wh0cd55156 buying lipitor baclofen no prescription get more info


Eugenephedo 3 11
wh0cd285038 crestor stromectol medrol 4mg continued buy anafranil buy acyclovir clomid avodart


Michaelaxiog 3 14
wh0cd360929 prozac atomoxetine cost sterapred ds amoxicillin


CharlesNen 3 14
wh0cd252200 toradol lasix augmentin clomid albuterol rimonabant diflucan propranolol inderal


TracyFet 3 18
wh0cd957777 zoloft revia buy lisinopril continue reading


Bennyinget 3 19
wh0cd164996 bupropion website cephalexin ventolin buy propecia eurax


CharlesNen 3 23
wh0cd143478 resource prozac 40mg buy retin-a learn more bentyl over the counter


Bennyinget 3 23
wh0cd110636 propranolol online


Eugenephedo 4 1
wh0cd121958 nolvadex cheapest cafergot


Kennethbab 4 22
wh0cd381322 acyclovir seroquel 50 mg cialis cost cytotec toradol wellbutrin


CharlesNen 4 22
wh0cd883006 elimite cost sterapred ds where can i buy amoxicillin online viagra


Kennethbab 5 2
wh0cd326962 drug bentyl cymbalta Prednisone 10mg


TracyFet 5 7
wh0cd522882 eurax without prescription triamterene hctz 37.5 25 mg amitriptyline albuterol for sale online buy stromectol online clindamycin home


CharlesNen 5 7
wh0cd774284 celexa biaxin with no rx diamox online


Kennethbab 5 12
wh0cd218239 buy baclofen buy arimidex resource lipitor elimite valtrex


TracyFet 5 12
wh0cd468522 where to buy vermox lasix fluoxetine pill


Alfredavale 5 12
wh0cd794687 propranolol kamagra gold 100mg doxycycline buy tamoxifen online nolvadex elavil generic doxycyline buy indocin


TracyFet 5 22
wh0cd359802 albendazole over the counter celebrex provera generic for benicar hct


Michaelaxiog 5 22
wh0cd719930 cymbalta 30 mg buy zoloft buy cialis generic online amitriptyline buy trazodone buy trazodone buy albendazole elimite cream for sale


Michaelaxiog 6 2
wh0cd665568 Cost Of Viagra tadacip


Alfredavale 6 2
wh0cd631602 duloxetine


Eugenephedo 6 9
wh0cd480965 inderal la 80 mg retin-a atarax wellbutrin buy robaxin


Kennethbab 6 19
wh0cd849052 cialis cost diclofenac 75mg dr tab methotrexate no prescription prenisone amoxil levaquin antibiotic


Bennyinget 7 1
wh0cd252198 paxil buy motilium generic viagra soft tabs


Eugenephedo 7 3
wh0cd263520 viagra pharmacy


CharlesNen 7 15
wh0cd121956 abilify cost more bonuses look at this prednisolone


Michaelaxiog 8 5
wh0cd67596 lisinopril site buy allopurinol online neurotin


CharlesNen 8 9
wh0cd915852 augmentin hydrochlorothiazide retin a more hints albuterol for sale online generic avodart


Michaelaxiog 8 10
wh0cd13236 amitriptyline hcl


Kennethbab 8 13
wh0cd359805 cheap elocon effexor tablets celexa online


CharlesNen 8 19
wh0cd807129 generic for effexor xr clindamycin propranolol


Michaelaxiog 8 23
wh0cd861487 tetracycline prescription ventolin discount augmentin buy ventolin furosemide nexium esomeprazole


Alfredavale 9 6
wh0cd664453 potenspiller för män


TracyFet 9 6
wh0cd338284 generic for robaxin effexor Viagra Pill


Kennethbab 9 8
wh0cd990615 colchicine strattera elavil medicine where to buy cheap viagra online abilify


Eugenephedo 9 8
wh0cd513808 amoxil buy indocin where can i buy finasteride cephalexin elimite ampicillin trihydrate


Eugenephedo 9 11
wh0cd405083 tamoxifen where can i buy tretinoin cream mebendazole price prozac


Alfredavale 9 14
wh0cd338288 cost of viagra CHEAP ABILIFY


Kennethbab 9 16
wh0cd718811 prednisone nolvadex toradol otc motilium cafergot buy cafergot online wellbutrin pill


Eugenephedo 9 16
wh0cd241999 buying propranolol online


Alfredavale 9 17
wh0cd229566 atenolol buy medrol viagra buy zoloft online allopurinol no rx diflucan bupropion cialis


Eugenephedo 9 18
wh0cd187636 prozac celexa toradol


Eugenephedo 9 19
wh0cd133276 [url=http://buytrazodone5.top/]trazodone[/url] [url=http://buyadvair20.top/]advair[/url] [url=http://avana6.gdn/]generic avana[/url] [url=http://buyclomid5.top/]buy clomid[/url]


Kennethbab 9 20
wh0cd555731 buy zithromax online Buy Antabuse online diclofenac


Michaelaxiog 9 21
wh0cd100436 acyclovir cost fluoxetine 20mg lisinopril online


TracyFet 10 1
wh0cd642930 order neurontin online clindamycin antibiotic zithromax seroquel generic viagra soft buy proscar online methotrexate


Eugenephedo 10 2
wh0cd872805 augmentin 875 mg buy flagyl


CharlesNen 10 4
wh0cd839971 amoxil celexa generic allopurinol


Michaelaxiog 10 5
wh0cd731238 prednisone toradol for kidney stone pain avodart


CharlesNen 10 7
wh0cd731251 benicar hct price generic dutasteride strattera effexor generic advair diskus strattera bupropion xl


Kennethbab 10 8
wh0cd66476 advair buy ventolin inhaler provera


TracyFet 10 9
wh0cd371126 rimonabant generic viagra bentyl erythromycin arimidex for men robaxin 750 acyclovir baclofen 10 mgs no prescription


Alfredavale 10 9
wh0cd697282 diflucan generic paxil cost buy cheap amoxil metformin online


AaronTof 10 10
wh0cd403961 phenergan medication triamterene-hctz 37.5-25 mg capsule cialis online uk buy hydrochlorothiazide online proscar cost proscar for women buy motilium cafergot


Eugenephedo 10 12
wh0cd546640 revia effexor 37.5 mg indocin 50 mg tablets neurontin amoxicillin


AaronTof 10 13
wh0cd295241 cheap crestor strattera triamterene 37.5mg hctz 25mg paxil buy lipitor online trazodone prednisone


Kennethbab 10 20
wh0cd642920 elocon cream price eurax buy motilium online generic for abilify celebrex for sale diclofenac


Eugenephedo 10 21
wh0cd220480 clonidine 0.2mg medrol atarax 25mg for sleep view doxycycline cipro setraline purchase nolvadex


AaronTof 11 6
wh0cd654254 medication crestor amoxil 500 kamagra bupropion generic revia neurontin celexa


Bennyinget 11 7
wh0cd894323 levaquin tablets


Bennyinget 11 8
wh0cd839961 augmentin generic dutasteride zythromax lisinopril colchicine online toradol generic atarax


Bennyinget 11 10
wh0cd785601 best place to buy cialis albenza cost prednisolone without prescription buy tetracycline online seroquel 400 mg doxycycline clomid metformin hcl 500


Michaelaxiog 11 10
wh0cd601017 buy nexium sildalis without prescription viagra erythromycin


CharlesNen 11 13
wh0cd601011 allopurinol online avodart online buy amitriptyline


CharlesNen 11 17
wh0cd492289 Omnicef


AaronTof 11 18
wh0cd273725 lisinopril prinivil zestril


CharlesNen 11 18
wh0cd437927 tamoxifen finasteride hair propranolol 10mg prednisone


Kennethbab 11 19
wh0cd784487 buy sildalis citalopram hbr 40 mg tab revia


Eugenephedo 11 20
wh0cd525125 furosemide CARDURA triamterene weight loss


AaronTof 12
wh0cd56276 cheap motilium levitra albenza


CharlesNen 12 1
wh0cd220480 buy tetracycline cafergot find out more


Kennethbab 12 1
wh0cd567047 abilify no rx


Michaelaxiog 12 1
wh0cd905656 lipitor online


Kennethbab 13 16
wh0cd512687 sildenafil


AaronTof 13 18
wh0cd958895 buy azithromycin Amitriptyline Online


CharlesNen 13 19
wh0cd57400 amoxicillin abilify cialis


TracyFet 13 21
wh0cd817333 explained here methotrexate fluoxetine 40 mg additional reading zithromax


Kennethbab 13 21
wh0cd349602 Seroquel For Sleep zithromax capsules


TracyFet 13 23
wh0cd708613 vardenafil buy diflucan acyclovir kamagra sildenafil bupropion this site methotrexate


CharlesNen 14
wh0cd905655 serpina tabs deltasone purchase lipitor


AaronTof 14
wh0cd741450 purchase synthroid online inderal buying propranolol online


Alfredavale 14
wh0cd926053 buy hydrochlorothiazide online generic abilify for sale zithromax acyclovir 200 mg propecia acyclovir


Michaelaxiog 14 3
wh0cd525134 zithromax medrol cost bentyl


CharlesNen 14 3
wh0cd742573 tetracyline buy amitriptyline nolvadex rimonabant diclofenac


Eugenephedo 14 5
wh0cd884128 buspar zoloft price of retin-a zetia generic valtrex buy inderal


CharlesNen 14 5
wh0cd688213 bupropion augmentin tretinoin cream nexium 40 mg capsule atarax for ic


TracyFet 14 6
wh0cd436802 buy revia online nolvadex retin a example here generic zithromax medrol stromectol sildalis


Kennethbab 14 7
wh0cd980419 Amitriptyline cleocin for strep throat buy tadacip 20 mg


Alfredavale 14 9
wh0cd599891 azithromycin yasmin buy tadalafil online


CharlesNen 14 9
wh0cd525124 abilify medicine buy diclofenac buy advair buy viagra online legally valtrex vermox toradol 30mg clindamycin


Alfredavale 14 11
wh0cd545529 proventil inhaler for sale retin a tretinoin buy atenolol wellbutrin generic tadacip indocin


Michaelaxiog 14 13
wh0cd144600 buy cytotec clonidine revia tetracycline 500mg capsules our site buy baclofen home


Bennyinget 14 14
wh0cd329204 kamagra gel


TracyFet 14 17
wh0cd1916 buy colchicine 0.6 mg buy ventolin buy elimite


Kennethbab 14 19
wh0cd545523 CIALIS ONLINE venlafaxine cymbalta


TracyFet 14 19
wh0cd904531 avana price comparison Wellbutrin Online Atenolol Online


AaronTof 14 23
wh0cd883015 ANAFRANIL ONLINE buy celexa online


AaronTof 15 2
wh0cd774291 acyclovir alli


CharlesNen 15 4
wh0cd829763 cialis pro buy clomid online


TracyFet 15 4
wh0cd578369 where can i buy prednisone without prescription proscar hair growth cipro levitra cheap


Michaelaxiog 15 5
wh0cd557961 azithromycin cialis on line zithromax


Alfredavale 15 5
wh0cd1916 diflucan pill cheap viagra


Bennyinget 15 10
wh0cd579482 albenza pills


TracyFet 15 11
wh0cd360925 indocin neurontin suhagra vardenafil


CharlesNen 15 11
wh0cd557958 propranolol metformin doxycycline arimidex medrol


TracyFet 15 13
wh0cd306565 average cost of viagra continue levitra online


Eugenephedo 15 15
wh0cd210278 celexa clonidine augmentin


AaronTof 15 16
wh0cd230676 neurontin


AaronTof 15 18
wh0cd176316 buy prednisone buy phenergan trazodone pharmacy


CharlesNen 15 18
wh0cd286156 allopurinol buy provera pills with mastercard provera generic cialis soft tabs 20mg lasix stromectol effexor


CharlesNen 15 20
wh0cd231796 cymbalta effexor without a prescription home


Kennethbab 16
wh0cd469636 cheap ciprofloxacin Effexor abilify online


AaronTof 16 5
wh0cd752764 fluoxetine clonidine celebrex generic cheap cialis cost of permethrin cream generic effexor xr


Kennethbab 16 7
wh0cd197836 cialis medicine


Alfredavale 16 11
wh0cd991745 as an example cheap generic nexium clindamycin without prescription


CharlesNen 16 12
wh0cd264636 arimidex buy allopurinol buy furosemide 40 mg buy diflucan fluoxetine motilium where can i buy elimite propecia order online


Bennyinget 16 12
wh0cd612322 wellbutrin nolvadex buy atarax metformin effexor seroquel atarax


CharlesNen 16 13
wh0cd210276 acyclovir price compare online crestor prednisone


Bennyinget 17 3
wh0cd68718 compare cialis prices clomid proscar hair hydrochlorothiazide eurax prozac hydrochlorothiazide atenolol


Kennethbab 17 5
wh0cd393762 example here kamagra avodart clomid where can i buy propecia buy atarax online site viagra in stores


TracyFet 17 5
wh0cd752768 vardenafil hcl 20mg acyclovir cipro cheap viagra amoxil generic adalat


Kennethbab 17 6
wh0cd339402 effexor Effexor XR


Alfredavale 17 7
wh0cd230684 buy tamoxifen effexor tablets cheap yasmin


Kennethbab 17 10
wh0cd176316 metformin hcl 500 levaquin 750 nolvadex


Kennethbab 17 13
wh0cd67596 seroquel colchicine online related site crestor discount valtrex nolvadex sildenafil


Alfredavale 17 22
wh0cd665562 prednisolone uk diflucan


Alfredavale 18 20
wh0cd285038 ORDER HOODIA generic vardenafil albuterol online


Kennethbab 18 23
wh0cd154803 online lisinopril Nolvadex 20 mg buy acyclovir online


Alfredavale 21 6
wh0cd698406 tretinoin cream anafranil celexa buy robaxin


Alfredavale 21 21
wh0cd154803 online indocin


Kennethbab 22 4
wh0cd154803 cephalexin cost of cialis doxycycline ivermectin for sale elocon motilium proscar neurontin


Alfredavale 22 12
wh0cd568171 propranolol anafranil for premature ejaculation


TracyFet 22 13
wh0cd655370 clomid medrol 4mg pak retin-a amitriptyline retin-a generic vermox tamoxifen


Alfredavale 22 15
wh0cd459449 purchase flagyl Buy Eurax order stromectol


Alfredavale 22 16
wh0cd405089 diflucan nolvadex where to buy prednisone online without a script tenormin sildalis online propranolol


Alfredavale 22 18
wh0cd350720 female viagra uk TETRACYCLINE PILLS furosemide


Kennethbab 23 9
wh0cd78918 amoxil


Alfredavale 23 11
wh0cd655371 buy doxycycline hyclate 100mg without a rx cipro seroquel levitra avana


Alfredavale 24 7
wh0cd905660 Tretinoin


Kennethbab 24 19
wh0cd742563 vermox mebendazole advair buy prednisolone 5mg without prescription uk buy cheap tetracycline


Kennethbab 24 21
wh0cd688201 BUY TADACIP


Alfredavale 24 21
wh0cd362038 celexa 10mg Cymbalta online vardenafil


Kennethbab 25 1
wh0cd525119 tretinoin gel microsphere 0.04 bupropion colchicine probenecid 0.5 500


Alfredavale 25 1
wh0cd198956 additional info for more Motilium Price


Kennethbab 25 8
wh0cd253316 home page


TracyFet 25 9
wh0cd3036 as example


Kennethbab 25 12
wh0cd90236 tretinoin cream 0.025 buy vardenafil trazodone


Kennethbab 25 13
wh0cd35876 celebrex amitriptyline tadacip online nolvadex buy levothyroxine online clindamycin


Kennethbab 25 16
wh0cd938484 read full article effexor clonidine cialis buy prozac viagra proscar hair


Kennethbab 25 20
wh0cd775404 view furosemide eurax prozac


Kennethbab 25 23
wh0cd666684 buy tetracycline online without prescription synthroid 125 mg prozac buy disulfiram online acyclovir buy zoloft prednisolone tablets buy cialis


Kennethbab 26
wh0cd612324 toradol tablets cheap viagra generic propecia


Kennethbab 27 5
wh0cd177440 buy acyclovir cheap tenormin buy amoxicillin


Kennethbab 27 6
wh0cd123078 albuterol acyclovir proscar levaquin


AaronTof 28 23
wh0cd57396 colchicine probenecid brand name example here diclofenac


AaronTof 29
wh0cd3036 elocon 0.1


TracyFet 29 19
wh0cd482088 prednisone buy lasix toradol strattera bupropion arimidex vardenafil where to buy sildenafil citrate


TracyFet 30
wh0cd210281 cymbalta from canada buy methotrexate viagra generic generic cialis online generic valtrex as explained here tadalafil where to buy stromectol


AaronTof 30 2
wh0cd14356 citalopram hbr


AaronTof 30 3
wh0cd101558 more info


AaronTof 30 4
wh0cd47196 hydrochlorothiazide valtrex kamagra propranolol celebrex arimidex cost


Billyagomo 3 21
wh0cd754668 augmentin citalopram for anxiety generic wellbutrin buy seroquel online with mastercard tadalafil