:
:
Aizmirsu paroli  
 
 
 

Darbs:

ātrgaitas zirgiem. Segmati izpilda aizsargfunkcijas pret temperatūras izmaiņām.
Ādā ir izvadorgāni, kuri izdala sviedrus, jo zirgi svīst intensīvāk nekā citi dzīvnieki. Fiziskās slodzes laikā vispirms nosvīst zirga paslēpenes, tad pleci, kakls, sāni. Āda ir nozīmīgākais termoregulācijas elements, kas pasargā zirgu no pārkaršanas.
Maņu orgāni un nervu sistēma – zirgiem sevišķi augsts ir dzirdes, ožas un taustes sistēmu jūtīgums. Zirgiem ir ļoti laba atmiņa, tāpēc tie ātri pieķeras labam kopējam.Zirgu iedalījums pēc vilcējspēka un izturības.

Atbilstoši dažādiem darba veidiem ir izveidotas piecas saimnieciskās izmantošanas zirgu šķirņu grupas jeb tipi, šīs šķirņu grupas ietver vairāk kā 250 zirgu šķirnes:
 Smagie braucamzirgi – tos izmanto galvenokārt lauksaimniecībā; dzīvmasa 500 – 700 kg, pēdvidus apkārtmērs nepārsniedz 25 cm, piemēram Latvijas smagie braucamzirgi – šie zirgi ir liela auguma.
 Smagā darba zirgi jeb vezumnieki – masīvi, izmanto lielāku smagumu pārvadāšanai; to dzīvmasa sasniedz 1000kg, pēdvidus apkārtmērs 24 – 30 cm,piemēram Šairas zirgi un Ardeņi.Vezumnieku kopējās iezīmes – garš, plats un noapaļots viduklis, ar relatīvi īsām kājām un plašu attālumu starp tām,lai būtu stabilāka gaita darba laikā.
 Vieglie braucamzirgi jeb rikšotāji – viegli, tievām, garām kājām, dzīvmasa 400 – 550 kg, pēdvidus apkārtmērs 17 – 22 cm, piemēram Orlova rikšotāji,Šiem zirgiem ir šaurs ķermenis salīdzinājumā ar citām šķirnēm.
 Jājamzirgi – viegli ar labi attīstītu muguru un krustiem, šiem zirgiem ir garš kakls, smalks skelets, dzīvmasa 400 –550 kg, pēdvidus apkārtmērs 17 – 21 cm, piemēram Ahaltenes zirgi.
 Universālie zirgi – tos izmanto gan jāšanai, gan darbam saimniecībās; pēdvidus apkārtmērs reti sasniedz 23 cm, piemēram Hannoveres zirgi un Latvijas braucamzirgi.
 Nastu nesēji – salīdzinoši maza auguma, dzīvmasa 300 – 350 kg.Bet šiem zirgiem ir ļoti spēcīga muskulatūra, īsa, ļoti izturīgas kājas.
 Piejūras līdzenuma zirgi – eksistējuši Rietumeiropā, dēļ barojošās, un proteīniem, minerālvielām bagātām augsnes zirgi strauji aug, veidojas spēcīga muskulatūra, un strauji pieaug zirga dzīvmasa.Šos zirgus izmanto smago darbu veikšanai.Pēc uzbūves daudz neatšķiras no vezumniekiem.Piejūras līdzenuma zirgiem ir noapaļota ķermeņa forma, salīdzinoši garu vidukli, spēcīgas kājas.Šiem zirgiem vajag ļoti daudz barības un tieņespēj pielāgoties straujām laika maiņām jeb nespēj aklimatizēties.
 Tuksnešu vai pustuksnešu zonu zirgi – šie ziegi ir vidēja auduma, nelielu dzīvmasu, biezu apmatojumu, platu muguru,tāpēc ir grūti jātniekam šāda zirga mugurā būt ilgāku laiku.
 Ziemeļu mežu joslu zirgi – šiem zirgiem ir plats viduklis, jo tiem ir nepieciešams galvenokārt uzņemt barību pavasaros, klimata dēļ.Tipiskākie Ziemeļu zonas zirgi ir maza auguma, pagaru ķermani, īsām, spēcīgām kājām ar salīdzinoši platiem nagiem, garš, biezs apmatojums, bet raupjš.
 Stepju zonas zirgi – veidojušies aptuveni 1000 – 3000 m virs jūras līmeņa, šie zirgi ir neliela, varētu teikt pat maza auguma, spēcīgām krūtīm, spēcīgām kājām, un ļoti cietiem nagiem.Šos zirgus izmanto jāžanai, nastu nesšanām, kā arī aijūgos.
Pirmie veidojušies jājamzirgu grupas pārstāvji un daudz vēlāk veidojās rikšotāji kā arī smago zirgu šķirnes.Zirgu darbaspējas ir atkarīgas no zirga spēka, ātruma un izturības, šīs īpašības nosaka hipodromā vai arī uz līdzena ceļa, tādējādi nosaka zirgu straujumu, vilcesspēku, izturību un ātrumu pārvietojot kādu vezumu jeb
kravu.Vilktspēks atbilst vidēji 13 – 15 % no zirga dzīvmasas, transportdarbos zirga ātrums ir 4 –6 km/h, līdz ar kravas masas samazināšanos, palielinās zirga ātrums šo kravu pārvietojot.
Piemēram ja jājamzirgu ātrumu pārbauda gludauļošanā ( bez šķēršļiem ), 1000 – 2000 m distancēs izpaužas zirgu ātrumspēja, bet garākās distances pārbauda izturību.
Jātnieka un seglu masa vēlama mazāka vai līdzīgi 60 kg. Rikšotājus, ņemot vērā zirga vecumu, pārbauda rikšos 1600,2400,4800,6400 m distancēs, interesanti ir tas, ka sacensībās nedrīkst piedalītie kastrāti.Amerikas rikšotāji labākos rezultātus sasniedz pēc 3 gadu vecuma, Krievijas rikšotāji – 5- 6 gadu vecumā.Jājamzirgiem labākais vecums bieži ir 10 - 12 gadi. Smago zirgu maksimālās spējas ir pēc 6- 7 gadu vecuma sasniegšanas.


Kā izmērīt zirga augstumu?


Zirga augstumu mēra ar plaukstām, pieauguša cilvēka plaukstas garums ir 10 – 16 cm ( 4 collas ), ja zirga augstums ir 15,2 plaukstas, tas zirgs ir 157 cm (62 collas ) augsts.Zirga augstums ir attālims no zemes līdz plecu augstākajam punktam – skaustam.


Zirga mērīšna.

Lai nebūtu kļūdas zirga mērīšanas brīdī, zirgu novieto uz horizontālas virsmas, ja zirgs ir apkalts, tad no nomērītā lieluma atņem pakavu augstumu, jo tikai tādā gadījumā var iegūt visprecīzāko mērījumu. Lineāros attālumus zirga viduklī mēra ar mērspieķi, bet apkārtmērus ar mērlenti;
• Skausta augstums – mēra no skausta līdz zemei, vertikāli; galvenais zirga raksturojošais lielums jeb augstums.
• Muguras augstums – mēra līdzīgi skaustam tikai par mērīšanas punktu izvēlas zirga muguras viszemāko punktu.
• Krustu augstums – par mērīšanas punktuizvēlas krustu augstāko punktu un mēra vertikāli uz leju līdz zemei.
• Krūšu dziļums – mēra vertikāli uz leju, tikai starp mērspieķa zariem ietverot skausta augstāko punktu un vertikāli zem tā esošo krūšu apakšdaļu.
• Ķermeņa slīpais garums – mēra ietverot starp mērspieķa zariem pleca locītavas priekšējo daļu un sēžas paugura apvidus pakaļējo daļu.
• Plecu platums jeb krūšu priekšdaļas platums – mēra starp mērspieķa zariem ietverot plecu locītavu ārējās malas.
• Krustu platums – starp mērspieķa zariem ietver zarnkaula ārējos stūrus.
• Krustu garums – mēra no zarnkaula priekšējā stūra līdz sēžas paugura apvidus pakaļējai daļai.
• Krūšu apkārtmērs – aptver krūškurvi gar lāpstiņas skrimšļa pakaļējo malu, šo mēru veic ar mērlenti.
• Pēdvidus apkārtmērs – aptver priekškājas pēdvidu vistievākajā vietā, mērījumu veic ar mērlenti.


Zirgu vecuma noteikšana.


Zirgu vecumu nosaka pēc zobiem, piemēram pieaugušiem zirgiem gan augšžoklī, gan apakšžoklī normāli ir 18, ķēvēm, un 20, ērzeļiem, zobi. Vislabāk vecumu noteikt pēc griezējzobiem, jo to forma mainās atbilstoši zirgu vecumam:

Virsma ovāla – 6…9 gadi;
Virsma ieapaļa – 9…16 gadi;
Virsma trijstūrveida – 16 …20 gadi;
Virsma otrādi ovāla – 20 gadu un vairāk.

Zirga mūža ilgums un to pēcnācēji.

Zirga bioloģiskais mūža ilgums ir apmēram 25 gadi.Normāli attīstīti kumeļi ķēvēm dzimst pat līdz 20 gadu vecumam.Zirga fizioloģiskā dzimumgatavība iestājas
~ 1 gada vecumā, bet saimnieciskā zirga fizioloģiskā dzimimgatavība iestājas ~ 3 gadu vecumā.
Ķēvēm lecināšanas sezona ilgst no 1. marta līdz pat 15. jūlijam, parasti ķēves aplecina pēc dzemdībām jau pirmajā meklēšanās reizē, tas parasti notiek no 5.-11. pēcdzemdību dienai. Dzimumcikls atkārtojas pēc 18-24 dienām, grūsnība ilgst ~ 340 dienas, citriez grūsnība var ilgt līdz pat 370 dienām.Pēc gada vai nedaudz ilgāka grūsnības perioda parasti piedzimst viens kumeļš, taču ļoti reti gadās arī dvīņi.
Zirga, ērzeļa vai zebras ķēve kopojas ar tēviņu un visi kumeļi dzimst apmēram vienā laikā, ķēvai lādzemdē veselīgs un spēcīgs kumeļš, lai viņš tūlīt pēc piedzimšanas varētu doties līdzi kustīgajam ganāmpulkam, saimniecībās papildus par kumeļu var rūpēties pats saimnieks, taču ir arītādi gadījumi, ka dzemdību laikā iet bojā ķēve un kumeļš paliek bez mātes tad par kumeļu rūpējas citas ķēves, kurām nav dvīņi un viņas vēlas rūpēties par bāreni. Spēcīgie kumeļi ir nepieciešami tāpēc, ka zebras un zirgi ir zālēdāji un dzīvo atklātās pļavās, kur var būt maz zāles, bet mazuļi var kļūt par vieglu medījumu lielajiem plēsoņām, piemēram Āfrikas lauvas.Kumeļš nostājas uz savām kājām jau stundu pēc piedzimšanas, lai gan māte kumeļu zīda līdz gada vecumam, pēc dažām dienām kumeļš jau sāk ēst zāli.Savvaļā jaunās ķēvītes un ērzelēni pamet mātes ganāmpulku un sasnieguši briedumu vēlāk izveiso jaunus barus.
Kumeļu no ķēves atšķir 6 – 8 mēnešu vecumā, to trenēšana jāsāk no 1,5 gadu vecuma, darba zirgu sāk izmantot 2,5 – 3 gadu vecumā.


Ģimenes un teritorijas aizsardzība.

Celšanās uz pakaļkājām un speršana ar priekšējiem nagiem ir dabisks nepārnadžu cīņas paņēmiens, taču savu domstarpību kārtošanai viņi var vispirms draudēt, izmantojot ausis, asti un kājas, kā arī citus sazināšanās līdzekļus. Ērzeļi un kastrētie ērzeļi cīnās, lai aizstāvētu savu teritoriju vai savas ķēves.


“Labākie draugi.”


Bieži vien divi zirgi stāv cieši viens pie otra, blakus vai arī ar galvu pie otra zirga astes, ošķājot jeb kasot ar zobiem viens otra krēpes un muguru, tādā veidā nodibinot attiecības.Savstarpējās aprūpes un tīrīšanas biežums ar laiku mainās, taču tie parasti ilgst apmēram 3 minūtes.

“Sardzē.”


PIEMĒRAM: lai gan Šairas ķēve ir cēlusies no zirgiem, kas pieradināti jau pirms daudziem tūkstošiem gadu, viņai joprojām ir saglabājušies savvaļas zirgu instinkti, jo viņa pastāvīgi sargā kumeļu no iespējamām briesmām.

Zirgu turēšana mūsdienās.

Mūsdienās zirgus tur staļļos un dod dažāda satura barību,aerodromos od sienu, kurš ir bagātināts ar zirgam nepieciešamajiem vitamīniem.Veic dažādas injekcijas, kuras tiek saskaņotas ar veterinārāstiem, tās veic, lai zirgs nesaslimtu ar kādu dzīvībai bīstamu slimību piemēram kā trakumsērga, jo trakumsērgas rezultāts ir letāls jeb nāvējošs.
Zirgu aizgalām ir jābūt tik lielām, lai zirgs varētu mierīgi, brīvi staigāt pa to, bet lai nevarētu skriet, aizgaldās ir jābūt sausiem pakaišiem, tie varētu būt salmi, siens vai pat zāģu skaidas, taču vislabākais ir siens.Aizgaldu aiztaisa ar vārtiem, kuros ir speciāli iebīdīts uz iekšu kā grozs plaukts un blakus, tikai zemāk vieta spainim ar ūdeni, “grozā” liek sienu, auzas vai kādu citu barību. Zirgiem var dot dažādus augļus, nelielos daudzumos, un cukurbietes ne vairāk kā 5 gabalus, katras vidējais


Atpakaļ  1  [2]  3  Tālāk

Komentāri

Bennyinget 2 6
wh0cd139963 Buy Avana


Bennyinget 22 53
wh0cd242058 Medroxyprogesterone


Bennyinget 1 4
wh0cd21637 crestor 10 mg


CharlesNen 1 9
wh0cd609450 cheap bentyl


Bennyinget 1 13
wh0cd711522 Generic Nexium


Kennethbab 1 23
wh0cd168585 diclofenac online clomid buy suhagra valtrex price zyban wellbutrin


Eugenephedo 2
wh0cd475764 losartan hydrochlorothiazide lisinopril 5 mg avita tretinoin


Bennyinget 2 6
wh0cd887107 [url=http://viagra50mg.us.com/]view website[/url] [url=http://acyclovir800mg.us.com/]zovirax buy[/url]


Mikeskype 10 5
essay writing services reviews


CharlesNen 12 10
wh0cd768773 get the facts buy crestor where can i buy elimite zyban online hydrochlorothiazide


CharlesNen 12 10
wh0cd197209 Seroquel Online buy diclofenac purchase cipro


Alfredavale 12 13
wh0cd180976 shuddha guggulu coumadin for dvt where to buy diamox ranitidine liquid claritin


AaronTof 12 19
wh0cd577866 luvox ocd buy zyrtec d meclizine aciphex v-gel copegus artane boys band clozaril


Alfredavale 12 20
wh0cd5408 celexa online cephalexin 250 mg triamterene/hctz 37.5


Alfredavale 12 21
wh0cd797397 buy viagra online


CharlesNen 13 1
wh0cd180987 Buy Acyclovir


Alfredavale 13 16
wh0cd972980 buy fluoxetine cephalexin 500


Bennyinget 13 16
wh0cd107505 sildenafil citrate order fluconazol triamterene


Kennethbab 13 17
wh0cd78887 furosemide pills buy rimonabant


CharlesNen 13 17
wh0cd842240 retin-a colchicine proscar generic advair


Kennethbab 13 22
wh0cd842254 flomax kidney stones augmentin flagyl 500 mg tablet toradol online clonidine retin a buy phenergan online recommended site


Michaelaxiog 14
wh0cd239109 prednisolone


Michaelaxiog 14 19
wh0cd855522 Benadryl


Alfredavale 15 6
wh0cd532120 azulfidine calan avapro zyprexa


Kennethbab 15 15
wh0cd136129 amoxicillin flagyl flomax vermox stromectol hydrochlorothiazide 25 cytotec


CharlesNen 15 23
wh0cd340317 triamterene-hctz citalopram hbr methotrexate mail order


CharlesNen 16 15
wh0cd634218 toradol back pain


TracyFet 16 17
wh0cd165636 mestinon buy micronase clozaril clozapine purim buy imodium malegra fxt online apcalis


CharlesNen 16 22
wh0cd266853 order fluoxetine hcl 20 mg capsule online abilify eulexin abana toradol proscar generic for benicar 20 mg


Bennyinget 17 1
wh0cd883258 lotensin 20 mg fml forte without prescription buy keftab mevacor diabecon purim for preschoolers buy styplon zaditor ophthalmic solution


Alfredavale 17 7
wh0cd471038 femcare online stromectol nimotop without prescription coreg buy elocon diclofenac buy citalopram online


CharlesNen 17 16
wh0cd617987 crestor online


Kennethbab 18 3
wh0cd589363 buy cheapest amoxicillin


Alfredavale 18 4
wh0cd573134 avita tretinoin hydrochlorothiazide 25mg metformin 500 mg tablets


Bennyinget 18 11
wh0cd471042 generic zoloft albuterol inhalers clindamycin cream


Bennyinget 18 14
wh0cd324094 generic cialis cialis buy cymbalta clomid


Michaelaxiog 18 15
wh0cd296351 clomid 50 mg


CharlesNen 19 6
wh0cd969125 tenormin 50mg generic prozac cost cost of phenergan bonuses plendil clonidine


Eugenephedo 19 8
wh0cd488150 eldepryl bonuses shallaki lotensin


Eugenephedo 19 12
wh0cd414677 Lisinopril 5 Mg clonidine hcl paxil


CharlesNen 19 17
wh0cd132295 urispas himplasia hydrea


CharlesNen 19 17
wh0cd528283 colchicine iv prozac discover more here inderal


Kennethbab 20 14
wh0cd58818 BUY PROPECIA


TracyFet 21 7
wh0cd516779 bentyl for abdominal pain


Alfredavale 21 14
wh0cd291634 omnicef nootropil lamictal zestoretic terramycin gyne-lotrimin


TracyFet 22 4
wh0cd149405 neurontin prozac lisinopril generic crestor prices arimidex steroids stromectol atarax 25mg


CharlesNen 22 6
wh0cd365107 elimite cream for sale cost of plavix Trazodone Online


Alfredavale 22 11
wh0cd246779 drug keflex suprax found here clarinex dilantin


CharlesNen 22 21
wh0cd173304 order amoxil bupropion revia malegra fxt furosemide


TracyFet 23 6
wh0cd31079 generic for wellbutrin Buy Lisinopril this site Effexor Online avodart


Kennethbab 23 14
wh0cd393730 furosemide buy methotrexate prednisone where to buy kamagra oral jelly


TracyFet 23 20
wh0cd867922 celebrex 200mg Clonidine HCL


CharlesNen 24 1
wh0cd54980 celebrex atenolol aristocort 0.1 cream


CharlesNen 24 4
wh0cd54980 cheapest zoloft


Alfredavale 24 16
wh0cd920444 cipro elocon ointment 0.1 doxycycline monohydrate buy metformin er cialis


Kennethbab 25 7
wh0cd524448 procardia doxazosin buy cheap metformin medrol hydrochlorothiazide


CharlesNen 25 9
wh0cd479593 seroquel isoptin prednisone nimotop


Kennethbab 25 18
wh0cd10131 Order Microzide


Alfredavale 26 4
wh0cd508223 clomid elimite cream over the counter augmentin


Bennyinget 26 7
wh0cd875591 cipro buy plendil where can i buy vermox medication online micardis hct fluoxetine karela where can i buy misoprostol


Kennethbab 26 7
wh0cd479601 abilify nolvadex erythromycin online without rx pilex prednisone online himcolin colchicine


AaronTof 26 8
wh0cd823063 generic for advair diskus Toradol our website


CharlesNen 26 13
wh0cd655167 buy yasmin augmentin 875 mg


Alfredavale 26 15
wh0cd977687 elimite wellbutrin tamoxifen 20 mg tadalis vardenafil colchicine probenecid 0.5 500 lasix without script find out more


CharlesNen 26 18
wh0cd434744 buy anafranil clomiphene


Alfredavale 26 19
wh0cd508225 price of cialis albuterol amoxicillin 500 mg


TracyFet 27 3
wh0cd455697 flexeril imuran suprax 400mg viramune shuddha guggulu clozaril


Kennethbab 27 8
wh0cd581686 cost of cymbalta Elocon Cream Buy Elocon Online


TracyFet 27 9
wh0cd382222 triamterene-hctz 37.5-25 mg capsule effexor xr buy amoxil found here


Alfredavale 27 19
wh0cd712409 entocort 3mg keppra generic fml forte florinef generic imitrex hoodia


Eugenephedo 27 19
wh0cd455697 generic neurontin Sildalis cialis online usa trazodone tablets


Bennyinget 28 3
wh0cd932839 indomethacin 25 mg viagra no prescription elocon online kamagra


Alfredavale 28 5
wh0cd22522 Nexium Sale triamterene online order prednizone


CharlesNen 28 7
wh0cd491989 Elocon generic fluoxetine


Alfredavale 28 8
wh0cd22522 celebrex from canada without a prescription estrace amitriptyline cephalexin lanoxin


Alfredavale 29 3
wh0cd198092 aristocort meclizine compazine diflucan arimidex buy online amoxicillin 500 mg capsules renagel


Kennethbab 29 5
wh0cd638937 rimonabant mail order Celebrex Price


Alfredavale 29 11
wh0cd887983 levitra lowest cost


Bennyinget 29 16
wh0cd300187 generic yasmin clicking here valtrex prednisolone medicine erythromycin estolate effexor sinequan for sleep


Alfredavale 29 23
wh0cd549235 zestoretic buy combivent zestoretic 20 25 dipyridamole mentax isoniazid tulasi cardizem


CharlesNen 30 21
wh0cd255338 buy synthroid generic tetracycline Propecia Online Pharmacy


Bennyinget 30 22
wh0cd108388 brahmi oil for hair loss toradol nasal spray vermox ventolin atarax proventil inhaler for sale


AaronTof 30 23
wh0cd43472 zithromax advair arimidex diclofenac otc viagra more


Alfredavale 1
wh0cd798283 get the facts metformin fluoxetine hcl cialis cost toradol find out more


CharlesNen 1 1
wh0cd165634 tamoxifen citrate for men eurax buy viagra online augmentin 1000 mg celexa buy synthroid online 300 mg neurontin cialis


Alfredavale 1 2
wh0cd782056 bentyl pills


CharlesNen 1 2
wh0cd194254 cheap valtrex generic


CharlesNen 1 2
wh0cd120781 triamterene 37.5 mg generic cymbalta cheap female viagra propranolol 40 mg viagra buy metformin no prescription


Alfredavale 1 2
wh0cd267736 zithromax paxil 20 propecia revia amitriptyline cialis benicar 20 mg cost amantadine


Alfredavale 1 2
wh0cd516779 buy augmentin nolvadex buy advair


Alfredavale 1 3
wh0cd222879 furosemide buy avodart BUY PROVERA erythoromycin without prescription buy abilify


Bennyinget 1 3
wh0cd369826 cost of lisinopril bentyl drug


Alfredavale 1 3
wh0cd839290 Toradol Pills elimite


Alfredavale 1 4
wh0cd867913 prednisone cafergot methotrexate parlodel 2.5 mg


Michaelaxiog 1 5
wh0cd948902 bupropion xl 150 mg online synthroid tadalafil generic tetracycline


Alfredavale 1 5
wh0cd206649 mevacor generic feldene zaditor cordarone hyzaar protonix lopressor


CharlesNen 1 5
wh0cd280122 order zoloft online no prescription purchase paxil


CharlesNen 1 5
wh0cd206649 viagra from india cialis generic levitra 20 mg


Kennethbab 1 10
wh0cd206649 generic zoloft


Kennethbab 1 10
wh0cd133176 buy tretinoin online buy zithromax colchicine


Bennyinget 1 10
wh0cd59701 generic symmetrel avapro 300 mg malegra fxt additional info procardia xl 60 mg your domain name namenda generic equivalent


Alfredavale 1 10
wh0cd382219 buy cafergot hytrin endep zithromax abilify buy revia online read full article


CharlesNen 1 10
wh0cd382223 amantadine myambutol apcalis quibron-t lamisil buy alesse online going here aciphex price


CharlesNen 1 11
wh0cd382223 procardia for preterm labor keflex alesse premarin lukol ponstel 250 pilex without prescription


Kennethbab 1 11
wh0cd14850 baclofen buy vermox trazodone fincar tadalafil - generic tadalis sx without prescription


Alfredavale 1 11
wh0cd631265 Triamterene Diuretic


Alfredavale 1 11
wh0cd410845 buy anafranil online albuterol pills for sale viagra price


Kennethbab 1 11
wh0cd410841 effexor clonidine hcl hydrochlorothiazide online


Alfredavale 1 11
wh0cd263895 synthroid generic metformin pills buy bentyl online


Kennethbab 1 12
wh0cd337368 zantac speman myambutol online zaditor danazol


Bennyinget 1 12
wh0cd263893 proscar prozac buy disulfiram without prescription buy clonidine buy erythromycin online inderal


Bennyinget 1 12
wh0cd43474 buy cheap nolvadex CLONIDINE PRICE diflucan


Michaelaxiog 2 17
wh0cd470520 Suhagra BUY ELOCON cialis safe website tretinoin