NATO

898 0

NATO pilnais nosaukums ir North Atlantic Treaty Organization, latviski būtu –Zimeļatlantijas līguma organizācija. NATO tika dibināts pēc otrā pasaules kara 1949. gada 4. aprīlī, NATO tika veidots kā pretstats PSRS. Organizāciju dibināja 10 Eiropas valstis-Lielbritānija (tad apvienotā karaliste), Beļģija, Dānija, Francija, Itālija, Īslande, Luksemburga, Nīderlande, Norvēģija un Portugāle. Kā arī divas Ziemeļamerikas valstis-Amerika un Kanāda. Manuprāt šī alianse tika izveidota, lai vairāk neatsāktos karš un lai neietu bojā nevainīgi cilvēki.

Līdz 1980.gadam NATO pievienojās sekojošas valstis Grieķija, Turcija un Vācija. Līdz 2000.gadam NATO pievienojās-Spānija, Čehija, Un ngārija, Polija. Pārējas jaunās dalībvalstis ir Bulgārija, Igaunija, Lietuva, Latvija, Rumānija, Slovākija, Slovēnija, Albānija, Horvātija. NATO partnervalstis ir Armēnija, Austrija, Azerbaidžāna, Gruzija, Īrija, Maķedonija, Somija, Šveice, Ukraina un Zviedrija, Izraēla un Maroka. Redzot pievienojušās dalībvalstis es secinu, ka pārsvarā ir pievienojušās mazas neaizsargātas valstiņas, kurām nav attīstīta aizsardzības sistēma.

NATO ir paplašinājies pa visu Eiropu, kopš tā radīšanas un tajā ir 28 dalībvalstis. Manuprāt, tas ir ļoti daudz ņemot vērā to, ka varteikt visa Eiropa ir NATO aliansē. Pēc manām domām NATO ir progresējis un progresēs, jo tiek attīstīta galvenokārt aizsardzības sistēma, kas vēlak noderēs, ja iespējams sāksies trešais pasaules karš. Es domāju ka NATO mērķīs ir ieviest pasaulē mieru.

Kāpēc NATO ir pretstats PSRS, es domāju tāpēc ka PSRS galvenais mērķis bija iekarošana un uzbrukums, tas ir pretēji NATO – aizsardzība un izpalīdzība. Esmu par NATO izplatīšanos ne tikai Eiropā, bet visā pasaulē. Viens no galvenajiem faktoriem kāpēc NATO nav uzbrukuma savienība ir tas, ka tai pat nav savas armijas.

Izpētot vairākus internetā piedāvātos avotus esmu izsecinājis, ka NATO alianse ir ļoti lietderīga māzām, neaizsargātām valstīm. Tās galvenais uzdevums ir nodrošināt drošību valstīm un tās iedzīvotājiem. Pēc manām domām ir labi, ka tika izveidota šada alianse, jo ja valstis būtu katra par sevi, mazo valstiņu nemaz nebūtu, tās tiktu iekarotas.

Join the Conversation