Aids

582 0

Prezervatīvs aizsargā no seksuāli transmisīvām slimībām:sifilisa,gonorejas,herpes simplex,AIDS! Prezervatīvs aizsargā no nevēlamas grūtniecības.Efektīvs aizsarglīdzeklis pret grūtniecības iestāšanos ir arī hormonālās tabletes,bet tās neizsargā no seksuāli transmisīvo slimību cilvēka imūndeficīta vīrusiem.

Prezervatīvs nav 100 procentu drošs aizsarglīdzeklis,bet 95-98 procentiem drošība jums būs,ja lietosiet pareizi.

Pārbauda derīguma tērmiņu.Tas norādīts uz iesaiņojuma.Var būt norādīts līdz kuram laikam

prezervatīvs derīgs vai arī tā tuvošanās datums.Gadijumā,ja prezervatīvs ir iesaiņots alumīnija folijā,tas derīgs 5.gadus.Prezervatīvu glabā istabas temperatūrā un telpā,kas pasargāta no tiešiem saules stariem.

Prezervatīvu lieto tikai vienu reizi.Lieto elektroniski pārbaudītus prezervatīvus un ti ikai vienreiz.Prezervatīvs nav paredzēts atkārtotai tā lietošanai.Katra dzimumakta laikā lietojams cits prezervatīvs.Prezervatīvu no iesaiņojuma atplēš ar rokām(nelieto šķēres vai citus asus instrumentus)un neizmeiģina(neatloka)pirms lietošanas.

Prezervatīva lielums šobrīd nav svarīgs,parasti pārdod viena lieluma prezervatīvus,jo mūsu dienās ražotie prezervatīvi ir elastīgi un der visiem cilvēkiem.

Prezervatīvus nedrīkst ieziest ar eļļu,vazelīnu vai krēmu!

Šai gadijumā prezervatīva izturība mazinās un tas neaizsargā no seksuāli transmisīvām slimībām un AIDS.Prezervatīvi ir vai nav lubricēti-tas norādīts uz iesaiņojuma.Prezervatīva papildus ieziešanai lieto uz ūdensbāzes ražotus lubrikantus.Prezervatīvi var būt lubricēti ar spermicīdu ziedi,kas samazina spermiju kustīgumu un tādejādi labāk aizsargā pret nevēlamas grūtniecības iestāšanos.Spermicīdam Nonoxynol-9 ir arī antibakteriāla iedarbība,tapēc palielinās prezervatīva aizsargspēja pret seksuāli transmisīvām slimībām.

Prezervatīvu izvēle ir ļoti plaša un domāta katram pēc viņa gaumes.Jums iespējams izvēlēties noteiktu aromātu:ābolu,banānu,ķiršu,kanēļa,apelsīnu,piparmētru,aveņu,zemeņu.Šādi prezervatīvi vairāk domāti orālam dzimumaktam vai arī tad,ja nepatīk raksturīgā gumijas smarža.

Varat izvēlēties prezervatīvus ar rieviņām,matiņiem kas palielina baudas izjūtas dzimumakta laikā.

Varat izvēlēties daudzkrāsu prezervatīvus vai ar krāsainu cepurīti.Ja viens un tas pats prezervatīvs ražots no vairākiem matereāliem,tas var būt neizturīgs un ātri savienojuma vietā plīst.Šie prezervatīvi paredzēti dzimumdzīves dažādošanai,bet ne aizsardzībai pret seksuāli transmisīvām slimībām un CIV.

Priekštatam par to,ka ministri parasti nespēj neko izlemt,nav pamata.1988.gadā daudzu valstu veselības ministri sanāca kopā un izlēma,ka 1.decembris tiek pasludināts par starptautiska mēroga Pasaules AIDS dienu,katru gadu izvēloties citu devīzi.Varētu šķist-kas tad nu tur būtu ti dižs?Taču arī šāds šķitums ir maldīgs-šis veselības ministru lēmums ir palīdzējis piesaistīt līdzekļus profilakses un izglītojušiem pasākumiem,un TĀS ŠOBRĪD IR VIENĪGĀS IEDARBĪGĀS ZĀLES PRET AIDS!

Lai arī oktobra vidū presē parādijās ziņa,ka ASV valdība devusi atļauju divām pētniecēm Memfisā veikt eksperimentus ar cilvēkiem ,izmēģinot vakcīnu pret AIDS,tas negarantē,ka izstrādātais serums varētu būt pietiekami iedarbīgs.Pirmais tāds eksperiments,kas pēc citas metodikas tika veikts 1994.gada maijā,diemžēl izrādijās neveiksmīgs.

Tāpēc pašlaik vienīgi zināšanas un piesardzība var glābt cilvēci no no tālākas AIDS epidēmijas izplatības.Ja ņem vērā,ka pasaulē KATRU DIENU ar HIV inficējās vairāk nekā 8 000 cilvēku,no kuriem 1 400 ir bērnu,tad grūti parvērtēt šo vienīgo zāļu lielo nozīmi.Tāpēc arī veselības ministrijas lēmums ir tik nozīmīgs.

Bērni AIDS pārņemtā pasaulē

Šogad pasule par AIDS dienas devīzi izvēlējusies jautājumu-“Bērni un AIDS.Kā sadzīvot?”.Varētu domāt-kāds gan bērniem sakars ar seksuāli transmisīvu slimību?Mazi bērni vēl nenodarbojās ar seksu vai arī nenodarbojās ar tā AIDS riska ziņā bīstamāko paveidu-homoseksuālismu,arī narkotikas zīdaiņa vecumā nelieto.Taču bērni ir arī pusaudži,un viņi,kā zināms,ir vizisplatītākā riska grupa narkomānu vidū.Bez tam visā pasaulē,Latviju ieskaitot,tiek atklāti neskaitāmi bērnu seksuālas izmantošanas gadijumi.Inficēties ar HIV var arī ar mātes pienu vai slimnīcā,pārlejot asinis.Un visbeidzot bērns var piedzimt inficējies.Vispasaules organizācija UNAIDS sniedz satriecošus skaitļus:ja pasaulē šobrīd ir dažāda veida cilvēka imūndeficīta vīrusiem inficēti 30 miljoni cilvēku,tad gandrīz katrs trīsdesmitais no tiem ir bērns līdz 14 gadu vecumam.AIDS epidēmija atstāj ietekmi uz bērnu dzīvēm arī citā veidā- līdz 1996.gada beigām pasaulē deviņi miljoni(!)bērnu epidēmijas dēļ bija zaudējuši savas mātes un kļuvuši par bāreņiem.

AIDS Latvijā

Kopš 1987.gada,kad Latvijā uzsāka HIV testēšanu,līdz 1997.gada 1.oktobrim konstatēti 77 inficēšanās gadījumi.AIDS stadija atrasta 18 gadijumos,bet četri cilvēki Latvijā miruši ar AIDS.Latvijā nav neviena bērna,kurš būtu piedzimis inficēts vai dzīves laikā ieguvis imūndeficīta vīrusu.Tapēc Pasaules A

. . .

1.Sveiks un vesels 11.98

2.Sveiks un vesels 02.96

3.Sveiks un vesels 12.95

4.Sveiks un vesels 02.99

5.Sveiks un vesels 03.99

6.Sveiks un vesels 09.96

7.Sveiks un vesels 03.98

8.Sveiks un vesels 12.97

9.Sveiks un vesels 11.97

10.Sveiks un vesels 04.96

11.”Pārmaiņas tevī un manī” apgāds Krauklītis 1998.g.

Join the Conversation